Paraolimpiādē Latviju pārstāvēs septiņi sportisti septiņās disciplīnās

Tokijas paraolimpiskajās spēlēs Latvijas komandu pārstāvēs septiņi sportisti septiņās disciplīnās, no kuriem karognesēji būs Aigars Apinis un Ieva Melle, pirmdien, 9.augustā, žurnālistiem paziņoja Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Latvijas komandu diska mešanā sesto reizi pārstāvēs Aigars Apinis, kā arī Diāna Dadzīte, kura otro reizi paraolimpiskajās spēlēs metīs arī šķēpu. Lodes grūšanā ceturto reizi startēs Edgars Bergs, bet pirmo reizi paraolimpiskajās spēlēs piedalīsies Baiba Rorbaha, kura startēs vālītes mešanas disciplīnā.

Iejādē trešo reizi piedalīsies Rihards Snikus, bet viņa zirgam tās būs otrās paraolimpiskās spēles. 

Savukārt peldēšanā Latviju pārstāvēs Jurijs Semjonovs, kurš paraolimpiskajās spēlēs piedalīsies pirmo reizi, bet loku mešanā pieteikta Ieva Melle.

Latvijas sportistus atbalstīs treneri un asistenti Aldis Šūpulnieks, Gunta Ozoliņa, Ināra Aperāne, Maija Ukstiņa, Darja Tihomirova un Agnese Roziņa un Haralds Lučkovskis. Sporta ārste būs Sandra Rozenštoka un fizioterapeite Signe Rinkule.

Valsts prezidents Egils Levits sacīja, ka Latvijas izraudzītie paralimpieši ir divkāršs paraugs citiem. Pirmkārt, paraugs tam, ko cilvēks spēj sasniegt ar savu mērķtiecību un neatlaidību, un paraugs tam, ko cilvēks spēj sasniegt, pretojoties īpašām grūtībām.

Valsts prezidents atzina, ka viņu dalība Tokijas paraolimpiskajām spēlēs ir liels sasniegums, jo tas apliecina viņu pārstāvību pasaules paraolimpiešu elitē.

Levits vēlēja panākumus un daudz veiksmes.

Savukārt paraolimpiskās kustības patronese Valsts prezidenta kundze Andra Levite novēlēja paralimpiešiem atgriezties ar medaļām un labām vietām, dzirdēt Latvijas himnu sacensībās un neatlaidīgus atbalstītājus Latvijā, kuri naktīs celsies, lai televīzijā sekotu Latvijas komandai starptautiskajās sacensībās. Viņa novēlēja, lai arī Latvijas mediji ziņotu par katru paralimpiešu veikumu un lai tos sagaida lidostā ar karogiem. Tāpat novēlēja arī prēmijas par panākumiem.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) atzīmēja, ka gatavošanās Tokijas paraolimpiskajām spēlēm ir bijusi grūta Covid-19 dēļ. Tomēr, neskatoties uz tām, ministre atzina, ka septiņi sportisti ir kvalificējušies dalībai paraolimpiskajās spēlēs. Kā norādīja Muižniece, sportisti starptautiskajās sacensībās apliecinās ne tikai sportisko meistarību, bet arī to, ka cilvēka fiziskās spējas ir neierobežotas. 

Paraolimpiskajās spēlēs Tokijā sacentīsies 4 237 sportisti no 164 pasaules valstīm. Tokijas paraolimpiskās spēles notiks no 24.augusta līdz 15 septembrim.

Šīs būs astotās vasaras paraolimpiskās spēles pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurās piedalīsies pašmāju sportisti.

Kopumā Tokijā šogad paraolimpisko spēļu programmā iekļauti 22 sporta veidi  – loka šaušana, badmintons, boča, kanoe airēšana, riteņbraukšana, paraolimpiskā iejāde, futbols, golbols, galda teniss, taekvando, džudo, pauerliftings, airēšana, šaušana, sēdvolejbols, peldēšana, triatlons, ratiņbasketbols, ratiņpaukošana, ratiņregbijs, kā arī ratiņteniss.

Tokija paraolimpiskās spēles uzņems otro reizi vēsturē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas