«Parastais cilvēks» Brensons devies kosmosā

Virgin Galactic veiksmīgi aizvadījis pirmo lidojumu kosmosā ar pilnu apkalpi. Viens no četriem misijas speciālistiem bija uzņēmums dibinātājs, miljardieris Ričards Brensons (Richard Branson).

SpaceShip Two Unity kosmosa kuģis lidojumu veica, uz klāja esot četriem misijas speciālistiem un diviem pilotiem.

Sešu personu apkalpe misiju sāka un noslēdza Spaceport America kosmodromā Ņūmeksikā.

Kompānijas ceturtais reiss bija pirmais, kas pārvadāja pilnu apkalpi. Kosmosa kuģa kajītē esošie piedzīvoja bezsvara stāvokli un satriecošus Zemes skatus no kosmosa.

Lasiet arī: Video: ASV veiksmīgi nosēdināta SpaceX gaisa kuģa raķete

Auditorija visā pasaulē skatījās kosmiskā lidojuma interneta tiešraidi, nepastarpināti redzot, kādu pieredzi Virgin Galactic sniegs nākamajiem astronautiem.

Miljardiera plānos ir piedāvāt komerclidojumus kosmosā. Proti, ikviens par attiecīgu samaksu varēs pieredzēt lidojumu uz kosmosu.

Pašlaik ir paredzēti vēl divi izmēģinājuma lidojumi, bet regulārus komerciālus lidojumus plānots sākt nākamgad.

Lidojums tika sākts pusotru stundu vēlāk, nekā plānots, jo laikapstākļi nebija atbilstoši. Brensons uz Unity 22 misiju ieradās ar Range Rover Astronaut Edition, un pēc drošas nosēšanās viņa lidaparāts pie sveicējiem tika aizvilkts ar Land Rover Defender 110, informē uzņēmumā.

«Virgin Galactic komandai šis ir neticams tehniskais un cilvēciskais sasniegums, viņu piedzīvojumu paceļot jaunos augstumos,» komentē Džo Eberharts (Joe Eberhart), Jaguar Land Rover North America prezidents un valdes priekšsēdētājs. «Land Rover ir lepns, ka atbalstījis šo aizraujošo misiju, un mēs ar lielāko prieku atbalstīsim arī visus nākamos lidojumus.»

Virgin Galactic ir pasaulē pirmā komerciālā «kosmiskā lidsabiedrība».

Virgin Galactic komandas ikdienas darbā piedalās arī Land Rover, pildot dažādus pienākumus, tostarp kosmosa kuģu vilkšanu, aprīkojuma pārvadāšanu un skrejceļa attīrīšanu pirms pirmā privātā kompānija paceļ cilvēkus kosmosā ar komerclidojumiem speciāli radītu kosmosa kuģi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas