Pārbūvēts Ērgļu un Juglas papīrfabrikas ceļu krustojums

Pabeigti būvdarbi uz autoceļa Rīga–Ērgļi (P4) krustojumā ar autoceļu Juglas papīrfabrikas ciemats–Ulbroka (V36), vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Būvdarbi veikti ceļa uz P4 posmā no 8,9. līdz 9,3. kilometram un uz V36 posmā no 2,158. līdz 2,224. kilometram.

LVC skaidro, ka agrāk autoceļš V36 pieslēdzās Ērgļu ceļam šaurā leņķī, kas krustojumā apgrūtināja redzamību, izbraucot no autoceļa V36, un tādējādi apdraudēja satiksmes drošību. Krustojums ir pārbūvēts ar ceļa V36 pieslēgumu taisnā leņķī. Atjaunots arī ceļa segums krustojuma pieejās un uz autoceļa Juglas papīrfabrikas ciemats–Ulbroka.

Kaut arī būvdarbi ir jau pabeigti, posmā tiek saglabāts ātruma ierobežojums 70 km/h. Šis ierobežojums ir pamatots, un ir lūgums autovadītājiem būt pacietīgiem un pašu drošībai tos ievērot, uzsver LVC.

Ātruma ierobežojuma iemesls ir pēc seguma virskārtas izbūves ceļu klājošā bitumena saistviela – tā veido neredzamu plēvīti, kas var būt slidena.

Tādēļ ir nepieciešams laiks, lai ar automašīnu riepām šo plēvīti nodeldētu. LVC šādos posmos regulāri veic saķeres mērījumus, un tiklīdz tā atbilst normai, ātruma ierobežojums tiek noņemts.

Lasiet arī: Ceļu remontu dēļ vairākos posmos jārēķinās ar papildu braukšanas laiku

Būvdarbus veica SIA Roadeks par līgumcenu 1,28 miljoni eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžeta līdzekļi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas