«Pārceliet Brexit,» aicina 40 bijušie britu vēstnieki

Vairāk nekā 40 bijušie Lielbritānijas vēstnieki ārvalstīs nākuši klajā ar aicinājumu Lielbritānijas valdībai pārcelt izstāšanās termiņu, kas paredzēts jau pēc sešām nedēļām.

Kā vēsta birtu mediji Reuters un The Times, diplomāti trešdien, 13.februārī, atklātā vēstulē uzsvēruši, ka šobrīd labākais risinājums būtu pārcelt izstāšanos, lai puses paspētu konkretizēt, kādas būs ES un Lielbritānijas attiecības nākotnē. Otra ieteicamā iespēja esot atļaut valstī sarīkot atkārtotu izstāšanās referendumu.

Kā zināms, ja Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai (Theresa May) neizdosies panākt parlamenta piekrišanu izstāšanās nolīgumam ar ES līdz marta beigām, viņas valdībai nāksies lemt vai nu par Brexit atlikšanu, vai arī radīt valstij ekonomisku satricinājumu, ļaujot tai pamest bloku bez vienošanās.

ES Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk) savukārt trešdien pavēstījis, ka ES «joprojām gaida no Londonas konkrētus, īstenojamus priekšlikumus», kā atrisināt strupceļā nonākušās pušu attiecības.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas