Parex banka pārdod līzinga kompānijas Krievijā

Parex banka ir noslēgusi darījumu par tās meitas uzņēmumu Krievijā Parex Leasing un Extroleasing pārdošanu Unicorbank (Krievija) grupā ietilpstošam uzņēmumam, ziņu portālu BNN.LV informēja bankas Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa-Tumanovska.

Jau pirmajā maksājumā ir atgūti vairāk nekā 14, 5 miljoni ASV dolāru (7,74 miljoni latu), un līdz pat 2013.gada beigām Parex banka turpinās saņemt maksājumus no līzinga kompānijas problemātisko aktīvu portfeļa pakāpeniskas realizācijas.

«Rūpīgi pārdomātā darījuma struktūra un nosacījumi nodrošinās valsts ieguldījuma atmaksai nepieciešamo naudas plūsmu, sekmējot restrukturizācijas plānā noteikto mērķu izpildi,» teic Marita Ozoliņa-Tumanovska. Viņa pibildusi, ka no Krievijas līzinga kompānijām kopumā atgūtie naudas līdzekļi ir ievērojami – kopš brīža, kad valsts kļuva par Parex bankas lielāko akcionāru, ir saņemti vairāk nekā 120 miljoni ASV dolāru (62,4 miljoni latu).

Parex Leasing un Extroleasing pārdošanas darījums veikts atbilstoši Ministru kabineta un Eiropas Komisijas apstiprinātajam restrukturizācijas plānam, kas nosaka Parex bankas līzinga kompāniju NVS valstīs darbības izbeigšanu līdz 2013.gada 31.decembrim, tās pārdodot vai likvidējot.

Plāns neparedz papildus līdzekļu ieguldīšanu šo kompāniju saimnieciskās darbības attīstīšanā un uzturēšanā.

«Ievērojot restrukturizācijas plānā paredzētos darbības virzienus un noteiktos ierobežojumus, ieguvumi no Parex Leasing un Extroleasing pārdošanas ir ievērojami lielāki, nekā varam gaidīt no uzņēmumu saimnieciskās darbības turpināšanas limitētā laika periodā ar tai sekojošu likvidāciju. Tādēļ esmu apmierināts, ka esam spējuši izmantot mums labvēlīgo tirgus situāciju un noslēgt plānoto darījumu,» norāda Parex bankas valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams. Viņš piebilst, ka šobrīd aktīvi tiek izskatītas arī Parex līzinga kompāniju Ukrainā un Azerbaidžānā pārdošanas iespējas.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas