bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 06.12.2019 | Vārda dienas: Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks

Parex bankas mazākuma akcionāri lūdz valdību aizstāvēt viņu tiesības

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

  Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUSeptiņi AS Parex banka mazākuma akcionāri iesnieguši pieprasījumus premjeram, vairākiem ministriem un arī Privatizācijas aģentūrai, ar lūgumu Latvijas valdības pārstāvjus iesaistīties bankas mazākuma akcionāru ieguldījumu aizsardzībā.

Tiek pieprasīts, lai nekavējoties tiktu sākts dialogs starp Latvijas valsti un mazākuma akcionāriem, informē akcionāru pārstāvji.

Pieprasījumus Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, ekonomikas ministram Artim Kamparam, tieslietu ministram Aigaram Štokenbergam, ārlietu ministram Ģirtam Valdim Kristovskim un PA nosūtījuši starptautiskie investīciju fondi Amber Trust, KJK Fund, Firebird Republics Fund, Firebird New Russia Fund, Firebird Avrora Fund, kā arī East Capital un East Capital Asset Management AB savu Krievijas un Austrumeiropas fondu vārdā.

Mazākumu akcionāru skatījumā, viņu tiesības nepārtraukti tiekot pārkāptas, tāpēc, lai aizstāvētu savas tiesības, viņi lūguši arī ASV, Zviedrijas un Beļģijas valdību palīdzību pret Latvijas valsti par divpusējo investīciju aizsardzības līgumu pārkāpšanu un iesniegs sūdzību Eiropas Komisijā (EK).

Latvijas valsts noslēgtie līgumi ar minētajām valstīm nodrošinot, ka investoru ieguldījumi no šīm valstīm netiks tieši vai netieši nacionalizēti. Ministru prezidents tiek arī informēts, ka Parex bankas mazākuma akcionāri vērsīsies EK, informējot par iemeslu ierosināt pārkāpuma procedūru pret Latvijas valsti par Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos noteikto pienākumu nepildīšanu.

Vēstulēs ārvalstu valdībām mazākuma akcionāri lūdzot sākt starptautisku investīciju strīdu risināšanu, lai no Latvijas valsts saņemtu kompensāciju par bankas mazākuma akcionāru ieguldījumiem.

Mēs saprotam, ka Latvijas valsts ieguldītos līdzekļus ir jācenšas atgūt, taču tas nevar kalpot par attaisnojumu Latvijas valstij vai Parex bankas vadībai, lai pārkāptu mazākuma akcionāru tiesības. Mēs faktiski esam zaudējuši savu ieguldījumu vērtību, kopš Latvijas valsts pārņēma Parex banku 2008.gada nogalē. Savu klientu vārdā ieguldījumu fondi pieprasa, lai akcionāru tiesības tiktu ievērotas atbilstoši ES direktīvām un Latvijas Republikas Satversmei, savā paziņojumā uzsver mazākuma akcionāru pārstāvji.

Kā piemēru savu tiesību pārkāpumiem mazākuma akcionāri min to, ka valsts esot ignorējusi akcionāru ekskluzīvās tiesības lemt par pamatkapitāla palielināšanu un iegādāties jaunās emisijas akcijas. Minēto mazākuma akcionāru daļa Parex bankā laika gaitā ir samazināta no aptuveni 8% līdz 2%.

Par prettiesisku tiek uzskatīta arī Parex bankas aktīvu nodošana jaunizveidotajai AS Citadele banka, kas ticis darīts bez nepieciešamās Parex bankas akcionāru piekrišanas.

Ārvalstu valdības savukārt informētas arī par vairākiem mazākuma akcionāru skatījumā necaurspīdīgiem aktīvu pārdošanas darījumiem, kurus īstenojusi Parex bankas vadība, piemēram, par Parekss Līzings pārdošanu, kas it kā notikusi būtiski zem uzņēmuma patiesās vērtības.

Saistībā ar Parekss līzings pārdošanu mazākuma akcionāri Parex bankas vārdā Rīgas apgabaltiesā esot iesnieguši prasību par zaudējumu piedziņu no bijušajiem bankas valdes locekļiem – Nila Melngaiļa, Gunta Beļavska, Vladimira Ivanova un Valtera Ābeles. Pēc mazākuma akcionāru teiktā, neviens no atbildētājiem tiesas noteiktajā laikā savus paskaidrojumus nebija iesniedzis.

Mums šķiet, ka Parex bankas sagraušanai ir bijuši būtiski politiski motīvi. Valsts diemžēl, izvēloties šo ceļu, neņēma vērā to, ka tādējādi tiek negatīvi ietekmēti faktiski visi svarīgākie ārvalstu portfeļinvestori, kuri bija izrādījuši interesi par Latviju, un nepiedāvāja tiem nekādu kompensāciju, paziņojumā norāda investīciju fondi.

Paziņojumā arī tiek apgalvots, ka mazākuma akcionāri jau iepriekš ir mēģinājuši sākt konstruktīvu dialogu ar valdību un arī izvirzījuši savu pārstāvi Parex bankas padomei. Tāpat fondi apgalvo, ka bijuši gatavi ieguldīt arī papildu kapitālu bankā.


Pievienot komentāru

  1. citadele teica:

    ai, ai, ai, nabadziņi

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

Vieni tiek pie solītā, citiem vēl jāgaida. Lietuvas Seims izmisīgi meklē papildu līdzekļus 2020.gada budžetam

Kamēr Lietuvas 2020.gada budžeta pieņemšana buksē, skolotāji un mediķi tikuši pie solītajiem algas pielikumiem, tomēr tas samazinājis tēriņu iespējas citiem mērķiem. Kur dabūt naudu, lai aizlāpītu visus caurumus un apmierinātu visu prasības?

VID ierēdņiem būs nepieciešama nevainojama reputācija, lemj Saeima

Grozījumi rosināti, lai nodrošinātu sabiedrības uzticību VID ierēdņiem un maksimāli nevainojamu dienesta darbību nodokļu administrēšanas jomā.

Likumā nosaka pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtību

Vietējo pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtība un darbība turpmāk būs noteikta likumā. To paredz Saeimā ceturtdien, 5.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par pašvaldībām.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat koriģētie dati, kas apkopoti par 25 bloka zemēm.  

Aiztur Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni aizdomās par 250 000 eiro piesavināšanos

Igaunijas Iekšējās drošības dienests aizturējis Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni saistībā ar aizdomām, ka viņš viltojis dokumentus un piesavinājies vairāk nekā 250 000 eiro.

Lielo parādu dēļ Brazīlijai draud atņemt balsstiesības ANO Ģenerālajā asamblejā

Pastāv draudi, ka, nesamaksājot parādus ANO, Brazīlija Ģenerālajā asamblejā varētu zaudēt balsstiesības, informē Reuters.

Saeimas šī gada rudens sesiju plānots slēgt 27.decembrī, ziemas sesiju sākt 9.janvārī

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 5.decembrī, vienojās Saeimas šī gada rudens sesiju slēgt 27.decembrī, bet ziemas sesiju sākt 2020.gada 9.janvārī.

Pirmo reizi kopš 2003.gada Latvijā mirusi, iespējams, ar trakumsērgu inficēta sieviete

Daugavpilī mirusi sieviete, kura, iespējams, inficējusies ar trakumsērgu, informē SPKC. Tas varētu būt pirmais trakumsērgas izraisītais nāves gadījums kopš 2003.gada.

VARAM vēlas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau februārī

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau konsultējas par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laiku, vēloties tās rīkot 22.februārī.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!