Parīze atgriežas pie obligātas elpceļu masku nēsāšanas

Parīzē no piektdienas, 28.augusta, stājusies spēkā prasība sabiedriskās vietās nesāt elpceļu maskas. Lēmums seko pieaugošai COVID-19 izplatībai Francijā, kas šobrīd ir viena no straujākajām Eiropā, vēsta britu sabiedriskais medijs BBC.

Lai arī atsevišķās Francijas galvaspilsētas daļās šāda prasība jau bijusi spēkā, no piektdienas rītā tā attiecināta uz visu Parīzi un vairākām apkārtējām teritorijām. Noteikts, ka elpceļu maskas sabiedriskās vietās ir jānēsā visiem kājāmgājējiem, kā arī cilvēkiem, pārvietojoties ar divriteņiem, motocikliem, motorolleriem un virkni citu transportlīdzekļu.

Lai nebūtu atkal karantīna

Francijas premjerministrs Žans Kastē (Jean Castex) skaidrojis, ka prasību nepieciešams ievērot, lai atkal nebūtu jāievieš karantīna, kas 2020.gada pavasarī visā Francijā bija spēkā nepilnus divus mēnešus.

Diennaktī līdz ceturtdienai, 27.augustam, Francijā tika reģistrēts straujākais vienas dienas inficēto cilvēku skaita kāpums kopš karantīnas beigām maija sākumā, proti, 6 111 jauni inficētie, vēsta BBC.

Raugoties pēdējo divu nedēļu griezumā, Eiropā vēl straujāka COVID-19 izplatība nekā Francijā (46 891 jauns inficētais pēdējās divās nedēļās) patlaban ir Spānijā (90 065) un Krievijā (68 164), rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra apkopotie dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas