Parīzē Darba svētku mītiņā policija pielieto asaru gāzi

Francijas policija 1.maija Darba svētku gājienā Parīzē lietojusi asaru gāzi pret jauniešiem, kuri aizklātām sejām apmētājuši policistus ar bruģakmeņiem un pudelēm.

Saskaņā ar kārtības sargu aplēsēm Darba svētku gājienā Parīzē piedalījušies aptuveni 17 000 cilvēku, turpinot valstī notiekošās masu protesta akcijas pret reformām nodarbinātības jomā, par kurām 3.maijā spriedīs Francijas parlaments.

Pēc mītiņa laikā notikušajām sadursmēm aizturēti desmit cilvēki, viens protestētājs un viens policists guvuši vieglus savainojumus, policijas vēstīto citē ziņu aģentūra AFP.

Mītiņa dalībnieki skandējuši saukļus: «Atsaukt, atsaukt «Darba likumu»! Nav grozāms, nav apspriežams!»

AFP vēsta, ka Francijas valdība grozījumus «Darba likumā» nepiekāpīgi virza ar mērķi valstī samazināt «hronisku» bezdarbu, daudzie grozījumu pretinieki uzskata, ka, paredzot vienkāršāku atlaišanas procedūru darba devējam saimnieciski grūtā brīdī, tie apdraud ar pūlēm izcīnītās strādājošo tiesības.

Jau vēstīts, ka grozījumi paredz, ka uzņēmums, sastopoties ar sarežģījumiem darbībā, var pamatoti atlaist darbiniekus, ja, piemēram, krītas tā pasūtījumu vai pārdošanas apjoms, vai arī radušies būtiski zaudējumi.

Paredzēts arī samazināt virsstundu algas likmi, kāda līdz šim piemērota, ja nedēļā nostrādāts vairāk par darba nedēļu, proti, 35 stundām.

Neraugoties uz valdības pūliņiem pārliecināt sabiedrību par reformu nepieciešamību, «El Khomri likumprojekts», kas šādi iesaukts saistībā ar darba lietu ministri Miriamu el Khomri (Myriam El Khomri), izsaucis lielu Francijas sabiedrības pretestību – interneta petīcijā pret to parakstījušies vairāk nekā miljons cilvēku.

Ref: 111.111.103.3442

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas