Parīzē nemieri pret Makrona politiku, prezidents nosoda vardarbību

Francijas «dzelteno vestu» protesta akcijas pāraugušas nemieros, kuros nedēļas nogalē valstī kopumā miesas bojājumi nodarīti 263 cilvēkiem, no tiem 133 personām Parīzē.

Francijas ziņu aģentūra AFP vēsta, ka «dzelteno vestu» protesta akcijas novembra vidū aizsākušās ar mērķi paust neapmierinātību pret degvielas akcīzes nodokļa celšanu, bet šobrīd ir pārtapušas par iespēju paust neapmierinātību ar Francijas prezidenta Emanuela Markona īstenoto politiku kopumā.

Sestdien, 1.decembrī, Parīzē notikusi masu demonstrācija, kur vairāki simti protestētāju iesaistījušies sadursmēs ar policiju un demolējuši veikalus. Policija aizturējusi 412 cilvēkus.

«Es nekad nepieņemšu vardarbību,» pēc nemieriem paziņojis Makrons. «Nav tādas nostājas, kas attaisnotu to, ka tiek uzbrukts varas pārstāvjiem, ka tiek izlaupīti veikali, ka tiek draudēts garāmgājējiem vai žurnālistiem vai ka tiek apgānīta Triumfa arka.»

Francijas prezidents svētdien apskatījis Parīzes centrā nodarītos postījumus un ticies ar Francijas premjerministru, iekšlietu ministru un drošības dienestu vadītājiem, lai reaģētu uz valstī notiekošo un plānotu turpmākas sarunas ar miermīlīgi noskaņotiem protestētāju pārstāvjiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas