Parīzē pret skaļiem motocikliem un auto cīnīsies ar trokšņa radaru

Francijas galvaspilsētā, kas zināma kā viena trokšņainākajām pilsētām Eiropā, iedarbināts pirmais trokšņa radars. Parīze plāno cīnīties ar trokšņainiem spēkratiem veidā, kas paredz automātisku soda kvīšu izrakstīšanu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Iedarbinātais radars atrodas Parīzes 20.rajonā, galvaspilsētas austrumu daļā, kur tas spēs noteikt garām braucošo transportlīdzekļu radīto troksni un identificēt skaļāko spēkratu numura zīmes.

«Pārāk liels troksnis kaitē cilvēku veselībai,» sacījis Parīzes mēres vietnieks Dāvids Beliārs (David Belliard). «Mūsu veselības un dzīves kvalitātes labad… šī pirmā skaņas radara mērķis ir automātiski uzlikt naudas sodu transportlīdzekļiem, kas rada pārāk lielu troksni.»

Lasiet arī: Ukrainā pēc grivnas vērtības krituma paredz tās atjaunošanos pavasarī

Tuvākajos mēnešos pilsētā tiks pārbaudīts, vai radars var precīzi atpazīt skaļu motociklu vai automašīnu numurzīmes, un pēc tam varas iestādēm būs oficiāli jāapstiprina šīs ierīces līdz 2022. gada beigām.

Pirmos naudassodus par motora rēkoņu vai varbūt par troksni, ko rada sabojājies izpūtējs, Parīzē plāno piešķirt no 2023.gada sākuma. Arī citviet Francijas pilsētās tiks izvietoti trokšņu radari un izmēģināta automātiska naudassoda piešķiršana saskaņā ar 2019.gada transporta sistēmas likumu. Līdz šim Francijā par trokšņainiem transportlīdzekļiem apdzīvotās vietās varēja sodīt policisti, ar skaņas mērītāju noķerot pārkāpēju notikuma vietā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas