Parīzes teroraktu galvenais apsūdzētais: «Nevienam pāri nenodarīju»

Tiesā Francijā Salahs Abdeslams (Salah Abdeslam), kurš ir galvenais aizdomās turētais apjomīgā krimināllietā par 2015.gada Parīzes teroraktu sarīkošanu un 130 nogalināšanu, sacījis, ka nav nevienu nogalinājis vai ievainojis, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Krimināllietā Abdeslams ir vienīgais par slepkavību apsūdzētais. Viņš tiek uzskatīts par vienīgo izdzīvojušo no uzbrucējiem, prokuroriem pieņemot, ka uzbrukuma laikā viņam nav izdevies detonēt pie ķermeņa piestiprinātās sprāgstvielas un ka viņam izdevies aizbēgt pēc neveiksmes ar spridzekļiem.

Trešdien, 9.ferbruārī, 32 gadus vecais vīrietis pirmoreiz stājies tiesas priekšā un sacījis, ka terorakta brīdī viņš pārdomājis. «Es gribēju šodien pateikt, ka es nenogalināju nevienu, un es nevienam pāri nenodarīju – pat ne skrambiņu,» tā apsūdzētais Abdeslams.

Lasiet arī: Aprit pieci gadi kopš Parīzes teroraktiem

Līdz ar viņu krimināllietā ir apsūdzēti vēl 19 cilvēki, no kuriem 13 tiek tiesāti klātienē, bet seši – neklātienē. Gaidāms, ka tiesas process ilgs deviņus mēnešus un būs neierasti ilgs tādēļ, ka procesā ir iesaistīti 1 800 civilpersonu prasītāju.

Ar islāma ekstrēmisma motīvu un atriebjoties par Francijas kara aviācijas uzlidojumiem teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekiem un militāriem objektiem Sīrijā un Irākā, 2015.gada 13. un 14.novembrī tika sarīkoti traģiskākie uzbrukumi civiliedzīvotājiem Francijas vēsturē kopš Otrā pasaules kara.

Ar automātiskiem kaujas ieročiem un spridzekļu vestēm bruņoti uzbrucēji atklāja uguni uz koncerta apmeklētājiem Bataclan koncertzālē, aizšķērsojot tiem ceļu uz izeju. Vienlaikus uguns tika atklāta pret cilvēkiem vēl piecās sabiedriskās vietās Parīzē. No deviņiem uzbrukumu pastrādātājiem, lielākoties Francijas un Beļģijas pilsoņiem, vairums paši gāja bojā uzbrukumos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas