Parlamentārieši konceptuāli atbalsta kompensāciju vakcinētajiem arī par vidēji smagām komplikācijām

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti piektdien, 29.oktobrī, konceptuāli atbalstījuši ieceri noteikt, ka pret Covid-19 vakcinētajiem, kuriem no vakcīnas saņemšanas radušās vidēji smagas komplikācijas, tiek izmaksāta kompensācija.

Līdz šim deputāti bija atbalstījuši, ka kompensācija pienāktos tikai par smaga kaitējuma iestāšanos, proti, ja radušies veselības traucējumi ir paliekoši.

Savukārt 29.oktobrī parlamentārieši konceptuāli vienojās, ka likumā jānosaka kompensācijas piešķiršanas mehānisms arī tiem pacientiem, kuriem vakcinācijas rezultātā nodarīts vidēji smags kaitējums, proti, tas ir pārejošs.

Šādu priekšlikumu bija iesniegusi opozīcijas deputāte Jūlija Stepaņenko (LPV), un tam piekrita komisijas vadītājs Juris Rancāns (JKP).

Viņaprāt, tas būtu tikai samērīgi paredzēt šādu kompensāciju un vismaz ārstēšanās izdevumu apmaksu, kas radušies saņemtās potes dēļ.

Šādai idejai piekrita arī tiesībsargs Juris Jansons, sakot, ka kompensācijas mehānismiem ir jābūt. Sākotnēji viņš nešaubīgi uzsvēra, ka, ja ir runa par smagu kaitējumu veselībai vai dzīvībai, tad kompensācijai noteikti jābūt, bet vidējo smagos gadījumos – ir diskutējams jautājums.

Rancāns norādīja, ka, pat ja vidēji smagas blaknes būs vienam no miljona, un viņš nonāks slimnīcā, kur mēnesi ārstēsies  pēc Covid-19 potes saņemšanas, valstij būtu jākompensē ārstēšanās izdevumi. Pēc viņa domām, tas nebūtu godīgi, ja valsts uzliek pienākumu vakcinēties, bet ārstēšanās gadījumā izmaksas nesedz. Vienlaikus viņš piebilda, ka apsārtuma un temperatūras gadījumā gan kompensācija nepienāktos.

Tiesībsargs akcentēja, ka gadījumā, ja ir komplikācijas, kas rada papildu ārstēšanās izdevumus vai vēl nepieciešamus ārstēšanās pasākumus jau rehabilitējoties, tad valstij jāuzņemas risks.

«Ja valsts vakcināciju nosaka par obligātu, tad jābūt kompensācijas mehānismiem, lai cilvēks nejustos vēl papildu diskomfortā,» pauda Jansons.

Komisijas priekšsēdētājs lēma veidot komisijas priekšlikumu, iekļaujot kompensāciju arī par vidēji smagu blakņu rašanos no vakcinācijas pret Covid-19.

Vienlaikus opozicionārs Ivars Zariņš (S) rosināja noteikt, ka kompensācija pienākas par jebkādu kaitējumu, kas radīsies saņemot poti, tomēr deputāti tam nepiekrita.

Kā ziņots, 29.oktobrī komisija uz otro, galīgo lasījumu sagatavo grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas paredz noteikt tiesības darba devējam atlaist pret Covid-19 nevakcinētos darbiniekus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas