bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 28.03.2020 | Vārda dienas: Ginta, Gunda, Gunta
LatviaLatvija

Parlamentāriešiem pretēji viedokļi par nodokļa piemērošanu maksātnespējas procesā pārdotajiem īpašumiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

maksātnespēja, maksātnespējas process, īpašumi pārdošana, Saeima, Nodokļu politikas apakškomisija, Finanšu ministrija, nekustamie īpašumi

Saeimas Nodokļu politikas apakškomisijā pirmdien, 3.februārī, izskanēja pretēji viedokļi par to, vai nākotnē piemērot kapitāla pieauguma aplikšanu ar nodokli, ja maksātnespējas procesā par lielāku nekā pirkuma cenu pārdoti nekustamie īpašumi (NĪ). 

Pie šāda plāna, kas paredzēs maksātnespējas procesā nekustamo īpašumu pārdošanā gūto kapitāla pieaugumu aplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, pašlaik strādā Finanšu ministrija (FM).

Ka norādīja Finanšu nozares asociācijas pārstāvis Edgars Pastars, šīs izmaiņas negatīvi skars pašlaik sliktā stāvoklī esošo ēku renovēšanas jaunu projektu īstenošanu, jo bankām būšot jāpaaugstina pirmā iemaksa šādu projektu kredītiem. 

Asociācijas vadītāja Sanita Bajāre vēstulē FM, Tieslietu ministrijai (TM), Ekonomikas ministrijai un Tiesībsarga birojam norāda, ka šie grozījumi var aizskart arī kredīta galvotāju tiesības. Organizācija prognozē, ka pēc izmaiņu pieņemšanas attiecīgos kredītus kredītiestādes varēs izsniegt nevis 80%, bet gan tikai 60% apmērā no nākotnes vērtības. Komisijas sēdē gan raisījās diskusija, vai bankas, izsniedzot kredītu, rēķina renovējamo īpašumu sākotnējo vai nākotnes vērtību.

Neizdevīgāki nosacījumi kredīta saņemšanai renovācijai iestātos, ja maksātnespējas procesā pārdotajiem nekustamajiem īpašumiem piemēros kapitāla pieauguma nodokli, jo tad ar atlikušo summu netiks segti kreditoru sākotnējie izdevumi, skaidroja Pastars. Viņš norādīja, ka praksē šo nodokli segs nevis īpašnieks, bet tas tiks izmaksāts no kreditoriem pienākošās naudas. Kapitāla pieauguma nodokli varētu piemērot atlikušajai summai, kas paliktu pāri pēc kreditoru saistību nokārtošanas, pauda Pastars. Asociācijas pārstāvis atzina, ka pašlaik šis jautājums skar nelielu fizisko personu loku.

Deputāts Gatis Eglītis (JKP) apšaubīja iespēju šiem grozījumiem saņemt atbalstu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, ņemot vērā Finanšu nozares asociācijas iebildumus, kā arī jau tā zemo kreditēšanas apjomu valstī.

Savukārt FM pārstāve Astra Kaļāne skaidroja, ka pašreizējā kārtība apdraud valsts tiesības saņemt tai pienākošos nodokļa daļu. Tāpēc esot nepieciešams noteikt nodokli kapitāla pieaugumam arī attiecībā uz maksātnespējas procesā laikā pārdotajiem vairākiem nekustamajiem īpašumiem. 

Kaļāne norādīja, ka ir cilvēki, kas maksātnespējas procesā vēlas pārdot, piemēram, 41 nekustamo īpašumu. FM pārstāve norādīja, ka ministrijai attiecībā uz līdzīgiem gadījumiem radās jautājums, vai maksātnespējas procesā tādā veidā netiek realizēta kāda shēma, lai nebūtu nepieciešams maksāt kapitāla pieauguma nodokli.

Kaļāne vērsa uzmanību, ka tas nevienlīdzīgā situācijā noliek cilvēkus, kuri īpašumus pārdod pirms maksātnespējas procesa un kuri nomaksā kapitāla pieauguma nodokli.

Kā pauda FM pārstāve, pašreizējais regulējums rada absurdu situācija, jo pēc nekustamo īpašumu pārdošanas maksātnespējas procesā indivīdam atkal rodas nenokārtotas saistības pret valsti. Tāpēc paredzēts risinājums, ka maksātnespējas administrators nomaksā kapitāla pieauguma nodokli un pēc tam sedz kreditoru izmaksas. Izmaiņas esot saskaņotas arī ar TM.

Kaļāne vērsa uzmanību, ka kapitāla pieauguma nodokli nepiemēros, ja personai nekustamais īpašums piederēs un viņš tajā būs deklarējies pēdējo sešu mēnešu laikā, kā arī tad, ja nekustamais īpašums personai piederēs ilgāk nekā piecus gadus un dzīves vieta šajā īpašumā būs deklarēta pēdējo gadu. Pie plānoto izmaiņu izstrādes FM vēl turpinās strādāt.

Atbalstu FM pozīcijai pauda opozīcijas deputāte Ļubova Švecova (S). Opozīcijas deputāte, bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norādīja uz trūkumiem Finanšu nozares asociācijas argumentācijā.

Komisijas sēdē raisījās arī diskusija par gaidāmā regulējuma atbilstību cilvēktiesībām, kur savs redzējums esot Tiesībsarga birojam.


Pievienot komentāru

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt visu nozaru darba ņēmēji

Pēc konkrētu kritēriju izpildes dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumu darba ņēmēji.

Rīgā pie luksoforiem uz laiku tiks atslēgtas gājēju izsaukuma pogas

Rīgas domes Satiksmes departaments vērš iedzīvotāju uzmanību, ka izsaukuma pogas tiks atslēgtas uz nenoteiktu laiku un gājēji aicināti sagaidīt gājēju luksoforā zaļo gaismu.

Autobusos drīkstēs ieņemt tikai katru otro sēdvietu

Priekšroka autobusos būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.

Somijā gatavojas norobežot Helsinku reģionu no pārējās valsts

Lai Somijā iegrožotu COVID-19 uzliesmojumu, tās valdība gatavojas no piektdienas, 27.marta, norobežot Ūsimā reģionu, kas ieskauj galvaspilsētu Helsinkus un kur apstiprināti visvairāk inficēšanās gadījumi ar COVID-19, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Valdība apstiprina Muižnieku LU rektora amatā

Rīkojumā norādīts, ka Muižnieks 2015.gada 4.augustā uz pirmo četru gadu termiņu tika apstiprināts rektora amatā, kura termiņš ir beidzies, līdz ar to nepieciešams apstiprināt viņu par universitātes rektoru uz otro termiņu.

Būvniecības izmaksas februārī – vidēji par 2,4% augstākas nekā pirms gada

Būvniecības izmaksas šogad februārī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā pieaugušas vidēji par 2,4%.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!