Pārsniedzot Mucenieku kapacitāti, patvēruma meklētājus plāno izvietot Alūksnes novada Liepnā

Bijušās internātskolas internāta ēka Alūksnes novada Liepnas pagasta tiks pārveidota par patvēruma meklētāju izmitināšanas centra (PMIC) filiāli, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

Pārvalde plāno izmantot Liepnas internātskolas internātu ēku gadījumā, ja tiks pārsniegta PMIC Mucenieki izmitināšanas kapacitāte.

Otrdien, 4.janvārī, Alūksnes novada dome ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu uz četriem gadiem nodot Nodrošinājuma valsts aģentūrai bezatlīdzības lietošanā daļu no pašvaldības īpašuma – bijušās internātskolas internāta ēku, palīgēku un daļu zemesgabala 0,66 hektāru platībā.

Ņemot vērā pasaulē valdošos ģeopolitiskos izaicinājumus, kas varētu izraisīt patvēruma meklētāju skaita palielināšanos, Liepnas pagasta internāta ēkā paredzēts izveidot PMIC filiāli ar izmitināšanas kapacitāti līdz 250 personām. Filiāles darbību administrēs PMLP.

Lai nodrošinātu sekmīgu filiāles darbību, pārvalde starp vietējo pagastu iedzīvotājiem meklēs atbalsta personālu – autovadītājus, diennakts dežurantus un papildu atbalsta personālu.

Paredzēts, ka līdz gada beigām ēka tiks pielāgota PMIC filiāles vajadzībām, tiks veikti nepieciešamie tehniskie uzlabojumi un labiekārtošanas darbi, izmantojot Eiropas Savienības fondu finansējumu aptuveni 700 000 eiro apmērā.

Tāpat kā PMIC Mucenieki, arī jaunā filiāle būs nožogota un visu diennakti tiks apsargāta.

Vajadzības gadījumā sabiedriskās kārtības uzturēšanai pārvalde sadarbosies ar Valsts policiju.

Jau ziņots, ka Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Kopš pagājušā gada 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 4249 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta 94 cilvēkiem.

Daļa līdz šim Latvijā iekļuvušo cilvēku lūguši patvērumu Latvijā. Tāpat daļa no šiem cilvēkiem pēc patvēruma lūguma iesniegšanas Latviju ir pametuši un devušies uz citām Eiropas valstīm.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas