Pārsteidzošs atklājums par tiem cilvēkiem, kuriem nav plaša draugu loka!

Cilvēki parasti ir laimīgi, ja viņiem ir plašs draugu loks, taču jaunā pētījumā ir atklāta diezgan komplimentējoša patiesība par cilvēkiem, kuriem nav nemaz tik daudz draugu.

Ja esi viens no viņiem, tad, iespējams, tu pat esi laimīgāks par tiem, kuriem telefona grāmatiņā ir ļoti daudz draugu numuru.

Pētījuma pamatā ir tās dēvētā “savannas laimes teorija”, un izvirzītā hipotēze un rezultāti sakņojas cilvēces pirmsākumos, mednieku un augu vācēju dzīvesveidā, kad cilvēki dzīvoja ciltīs un apmetnēs, kas vairāk līdzinājās maziem ciematiem, nevis pilsētām. Pētījuma autori raksta: “Situācija un apstākļi, kas varēja uzlabot mūsu priekšteču apmierinātību ar dzīvi joprojām var ietekmēt to, cik mēs esam apmierināti ar dzīvi mūsdienās.”
Jaunā pētījumā ir atklāts, ka tie, kuriem ir augsts IQ līmenis, labāk jūtas šaurākā draugu lokā.

Pētījuma autori un evolūcijas psihologi  Satoši Kanazava no Londonas Ekonomikas skolas un Normans Li no Singapūras Menedžmenta universitātes vēlējās noskaidrot, kā draudzība ietekmē apmierinātību ar dzīvi un vispārējo laimes sajūtu.

Ilgtermiņā tika apkopoti dati par 15 000 cilvēkiem vecumā no 18 līdz 28 gadiem, un atklājās divas galvenās tendences. Pirmkārt, pilsētu iedzīvotāji kopumā ir nelaimīgāki par tiem, kuri dzīvo lauku reģionos. Otrkārt, cilvēki ir apmierinātāki ar dzīvi, ja ir lielāka sociālā mijiedarbība.

Lasi arī: Pētījums atklāj laimīgas dzīves atslēgu! Vai tu piekrīti?

Viens no svarīgākajiem secinājumiem, kas pārsteidza pētniekus, ir tas, ka ļoti inteliģenti cilvēki ir neapmierinātāki ar dzīvi, ja viņi pavada vairāk laika kopā ar draugiem.

“Blīvās apdzīvotības ietekme uz apmierinātību ar dzīvi bija divas reizes lielāka cilvēkiem ar zemāku IQ līmeni nekā tiem, kuriem ir lielāks IQ līmenis. Inteliģentāki cilvēki bija nelaimīgāki, ja biežāk uzturējās draugu kompānijā.”

Pētījumu centra Brookings Institution eksperte Kerola Greiema uzskata, ka šos rezultātus varētu skaidrot tādā veidā, ka cilvēki ar augstāku intelektu un spējām to izmantot nevēlas pavadīt tik daudz laika uzturoties sabiedrībā, jo viņi koncentrējas uz citiem, svarīgākiem mērķiem, ko vēlas sasniegt ilgtermiņā.

Avots: womansday.com

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas