Partija, startējot Rēzeknes novada un Varakļānu novada domes vēlēšanās, aģitācijai drīkstēs tērēt 13 012 eiro

Partijai 11.septembrī startējot Rēzeknes novada un Varakļānu novada domes vēlēšanās, aģitācijai drīkstēs tērēt 13 012 eiro, vēsta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Saskaņā ar KNAB aprēķiniem, ja partija vai partiju apvienība plāno kandidēt Rēzeknes novadā, tā kopumā minētajām izdevumu pozīcijām drīkstēs tērēt līdz 11 797,69 eiro, savukārt Varakļānu novadā – līdz 1 214,59 eiro.

Ja partija vai partiju apvienība plāno kandidēt abos novados, tā drīkstēs politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem un dāvinājumiem izlietot kopumā 13 012,28 eiro.

Priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos iekļaujami gan partijas kopējie, gan deputātu kandidātu individuālie izdevumi.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms pārceltajām Rēzeknes novada un Varakļānu novada domes vēlēšanām ir sācies jau no 4.jūnija un ilgs līdz vēlēšanu dienai – 11.septembrim.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā noteikti stingri aģitācijas ierobežojumi, tostarp attiecībā uz aģitācijas materiālu izvietošanu, kas par maksu publicēti elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, preses izdevumos, publiskajās vietās un internetā.

Vienlaikus KNAB norāda, ka politiskajām partijām ieņēmumi un izdevumi, kas radušies par priekšvēlēšanu aģitāciju Rēzeknes un Varakļānu novadā pirms 5.jūnijā aizvadītajām pašvaldību vēlēšanām, jānorāda līdz 5.jūlijam KNAB iesniedzamajā vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā.

Savukārt partijām, kas iesniegs deputātu kandidātu sarakstus 11.septembra Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanām, ieņēmumi un izdevumi, kas radušies šajā priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, jānorāda līdz 11.oktobrim KNAB iesniedzamajā vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā.

Lai izpildītu Satversmes tiesas spriedumu, ar kuru tika noteikts, ka Varakļānu novada pievienošana Rēzeknes novadam neatbilst Satversmei, 1.jūnijā Saeima pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā un Varakļānu novada un Rēzeknes novada vēlēšanu likumu, nodalot abus novadus un paredzot, ka vēlēšanas šajos novados tiks rīkotas 11.septembrī.

Šajos vēlēšanu apgabalos no jauna notiks kandidātu sarakstu iesniegšana un citi vēlēšanu norises procesi.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods ilgs no vēlēšanu izsludināšanas dienas līdz vēlēšanu dienai. Vēlēšanas šajos novados izsludināja 4.jūnijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas