Partijas sola Vējonim pēc nedēļas piedāvāt kopīgi atbalstītu premjera kandidātu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Četras potenciālās jaunās valdības tā dēvētās kodola partijas 4.janvārī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim varēšot piedāvāt kopīgi atbalstītu premjera kandidātu.

Par to piektdien, 28.decembrī, vienojušās Jaunā Vienotība(JV), Jaunā konservatīvā partija (JKP), Attīstībai/Par! (AP) un nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK), žurnālistiem pavēstīja šo politisko spēku pārstāvji.

Partijas lēmušas, ka ir gatavas pēc iespējas ātrāk virzīt jauno valdību apstiprināšanai Saeimā, norādīja JV politiķis Arvils Ašeradens.

Minētās partijas atbalstītu arī KPV LV pievienošanos valdībai un atbildi no KPV LV paredzēts gaidīt līdz 3.janvārim, pauda politiķis. 3.janvāra pēcpusdienā paredzēts turpināt konsultācijas valdību veidojošo partiju starpā par tālāko virzību.

JKP līderis Jānis Bordāns norādīja, ka panāktā vienošanās apliecina visu četru partiju valstisko pieeju. VL-TB/LNNK politiķe, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un AP līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce pauda, ka politiskie spēki gaidītu KPV LV pievienošanos veidojamajai valdībai. Reizē arī četras partijas ir gatavas virzīties uz balsojumu Saeimā bez KPV LV, ja tā nepieņem lēmumu par labu dalībai šajā valdībā.

Vaicāts, vai sanāk, ka valdības veidošanā nav paredzēta Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iesaiste, Bordāns apliecināja, ka pašlaik netiek apspriests risinājums veidot valdību ar ZZS.

Ašeradens pauda, ka partijas premjera amata kandidāts ir Krišjānis Kariņš (JV), kurš ir gatavs vadīt valdību, ja tajā ir piecas partijas, kas esot optimālākais pašlaik iespējamais scenārijs. Vaicāts par premjera kandidātu situācijā, ja valdībai būs tikai četru partiju atbalsts, Ašeradens norādīja, ka tad tā būtu jauna situācija, kurā būtu jāgaida Kariņa atbilde par gatavību vadīt Ministru kabinetu ar četru partiju atbalstu.

Vaicāts, vai pats būtu gatavs kļūt par premjera amata kandidātu, Ašeradens atkārtoti norādīja, ka JV premjera kandidāts ir Kariņš, piebilstot, ka «es neesmu dienaskārtībā».

Nacionālajai apvienībai 3.janvārī varētu notikt valdes sēde, lai apspriestu virzīšanos uz priekšu ar jauno valdības piedāvājumu, piebilda Mūrniece.

Saistībā ar valdības veidošanu 13.Saeimas partiju frakciju vadītājiem šodien paredzēta tikšanās ar Valsts prezidentu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas