Partiju cīņas par nodokļu reformām valdībā cer pabeigt jūnija vidū

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola

Likumprojektus, kas saistīti ar iecerēto nodokļu reformu, valdība varētu skatīt jūnija vidū. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola norāda, ka Finanšu ministrija intensīvi strādā, sagatavojot likumprojektus. Mērķis ir, lai 13.jūnijā šie likumprojekti tiktu izskatīti valdībā, piebilda ministre.

Savukārt Saeimā šos likumprojektus iecerēts iesniegt līdz jūnija beigām. Ja būs nepieciešamas kādas korekcijas attiecībā uz reformas iecerēm, tos varēšot skatīt kā priekšlikumus šiem likumprojektiem.

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien ,26.maijā, uzsvēra, ka nodokļu reforma ir jāievieš šim Ministru kabinetam, nevis nākamajam. Finanšu ministre arī iepriekš pauda, ka mainīt reformas ieviešanas termiņu nevajadzētu, tātad tā jāīsteno no nākamā gada.

«Pašlaik pamata variants ir tas, ka ejam uz priekšu un strādājām pie reformas tādā paketē, kāda ir ieplānota, bet prātīgi, protams, būtu rudenī sagatavoties kādai elastībai un laika ziņā kādus pasākumus ieviest pakāpeniskāk,» pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māris Kučinski pauda ministre.

Viņasprāt, pašlaik ir svarīgi turpināt darbu, bet rudenī, kad Eiropas Komisija (EK) sniegs atzinumu par Latvijas iecerēm, nepieciešamības gadījumā veikt korekcijas. Ministre pagaidām gan atturējās sīkāk komentēt, kurus no reformas priekšlikumiem varētu mainīt vai iesviest vēlāk, ja būs tāda vajadzība.

BNN jau ziņoja, ja valdība 9.maijā, atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavotās valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, tomēr par atsevišķiem jautājumiem, piemēram, veselības nozares finansējums, risinājums tiks meklēts līdz šā gada 1.jūnijam.

Ref:224.000.1301

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas