Partiju reitingi: Oktobrī teju visām partijām krities atbalsts

Oktobrī atbalsts krities visām Saeimā pārstāvētajām partijām, tomēr visstraujāk tas samazinājies Jaunajai Vienotībai, nacionālajai apvienībai Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) un Saskaņai, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma, atsaucoties uz socioloģisko pētījumu centra SKDS veikto aptauju.

Popularitātes kritumu piedzīvojušas gan koalīcijas, gan opozīcijas partijas. Neraugoties uz to, ka atbalsts Saskaņai ir samazinājies par trešdaļu salīdzinājumā ar pagājušā gada izskaņu, šis politiskais spēks aizvien ir partiju reitinga pirmajā vietā.

Ja Saeimas vēlēšanas norisinātos oktobrī, par Saskaņu būtu gatavi balsot 12,9% vēlētāju, kas ir par 1,6 procentpunktiem mazāk nekā septembrī.

Pēc Saskaņas seko ļoti līdzīgi četru citu partiju rezultāti, kuru vidū starpība ir statistiskās kļūdas robežās. Zaļo un zemnieku savienībai atbalstu pauduši 8% aptaujāto, kas ir par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, un VL-TB/LNNK, kurai atbalstu pauduši 7,3% aptaujāto, kas ir par 1,6 procentpunktiem mazāk nekā septembrī.

Jaunajai konservatīvajai partijai atbalstu pauduši 6,7%, kas ir par 0,5 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, bet Jaunajai Vienotībai – 6,5%, kas ir straujākais popularitātes kritums – 1,8 procentpunktu apmērā.

Tālāk seko Attīstībai/Par! ar 5,2% atbalstu, kas ir 0,9 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Savukārt partiju KPV LV, kuras reitings jau ilgstoši bijis krietni zem 5% atzīmes un kura oktobrī guvusi 2,5% atbalstu, ir apsteigusi Saeimā neiekļuvusī partija Progresīvie, kurai atbalstu oktobrī pauduši 2,8% aptaujāto, kas ir par 0,7 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Lasiet arī: Vienojas par griestiem partiju saņemtajiem ziedojumiem un valsts finansējumam

Taču līdz ar partiju popularitātes samazināšanos par pieciem procentpunktiem pieaudzis to vēlētāju skaits, kas vai nu nezina, par ko balsot, vai arī atbild, ka vēlēšanās nepiedalīsies. Šobrīd tādu ir jau 43,2%. Tas ir augstākais rādītājs šogad.

SKDS partiju reitingi tapuši, aptaujājot 909 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas