Pasākumu ceļvedis 4.maija svinībām Rīgā

Svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, rīdzinieki un pilsētas viesi ir aicināti apmeklēt daudzveidīgus kultūras pasākumus un apskatīt īpašu šim gadam veltītu pilsētvides noformējumu.

Rīgā izvietotas vēsturiskas fotogrāfijas no 90.gadu sākuma, tā akcentējot gan Latvijas, gan Ukrainas iedzīvotāju neatkarības centienus. Šis nav tradicionāls pilsētvides noformējums un atšķiras no iepriekšējiem gadiem – šāds koncepts tika radīts, pateicoties Ukrainas vēstniecības, fotogrāfu un arhīvu atsaucībai. Vēsturiskās fotogrāfijas galvaspilsētas ielās emocionāli uzrunā un ļauj uzzināt ko jaunu ne tikai par Latvijas, bet arī Ukrainas neatkarības atgūšanas laiku un ceļu, kā pamatos ir vērtības par brīvu, draudzīgu, iekļaujošu valsti ar unikālu tautas garu.

Pilsētvidi rotā arī dizaina objekts Liesma, kas atrodas pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas, interaktīvs dizaina objekts Brīvības karogs, ko var apskatīt Aspazijas bulvāra un 13.janvāra ielas krustojumā, un vēsturisko fotogrāfiju plakāti afišu stabos un stendos. Tikmēr pie apgaismes stabiem uz tiltiem un ceļu pārvadiem ir izvietotas vertikālās karoglentes; valsts karogi plīvo arī karogkonstrukcijās un mobilajos karogmastos.

Svētku dienā norisināsies akcija Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!, kuras laikā ikviens varēs doties tradicionālajā tautas tērpu gājienā un nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Pēc gājiena koncertā Rātslaukumā uzstāsies postfolkloras grupas Iļģi un Rikši, kā arī Katrīna Dimanta ar draugiem un dejotājiem no Rīgas Danču kluba. Pasākumā piedalīsies arī Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Kultūras un izklaides centrā Hanzas perons notiks vērienīga horeogrāfa Jāņa Purviņa dejas izrāde Vilkaču mantiniece, kas skatītājiem piedāvās konceptuālu un simboliski bagātīgu skatījumu par tradīcijām, latvisko dzīvesziņu un mītisko jūtu pasauli. Dejas izrādes pamatā ir dzejnieces Ilonas Leimanes romāna motīvi; tās libretu radījusi Rasa Bugavičute-Pēce, mūzikas autors ir Edgars Lipors, bet režisors un scenogrāfs ir Reinis Suhanovs. Stāstu izdejos tautas deju ansamblis Līgo.

Tāpat šajā dienā ikviens varēs apmeklēt daudzveidīgus koncertus, radošo darbnīcu Radi zaļu Latviju!, mobilo izstādi Demokrātijas atdzimšana, tematiskas ekskursijas, ceļojumu ar dzejniekiem un Latvijas filmu maratonu, kas šoreiz notiks ne tikai kinoteātrī Splendid Palace, bet arī Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē un kultūras centros Iļģuciems un Imanta. Tiks turpināta arī iesāktā tradīcija muzikāli pārsteigt un iepriecināt iedzīvotājus Rīgas centrā un apkaimēs, iepriekš norises vietas neizziņojot. Šoreiz tā būs aktīvāko galvaspilsētas koru uzstāšanās zibakcijā “Brīvības balsis”.

Svētku dienas noslēgumā, lai vienotos kopīgās patriotiskās izjūtās, ikviens ir aicināts uz koncertu Idejas vārdā laukumā pie Rīgas Kongresu nama – vietā, kas nozīmīga kļuvusi arī tūkstošiem ukraiņu. Tajā dzirdēsiet mūziķi Kārli Kazāku un tādas grupas kā Siensliens, Stūrī zēvele, JUUK, Baložu pilni pagalmi, Dzeltenie pastnieki un Dzelzs vilks. Aktieris Āris Matesovičs caurviju mākslinieku plejādei atgādinās par šodien tik ļoti nozīmīgo brīvību un neatkarību. Koncertu būs iespējams vērot arī tiešraidē Rīgas domes Facebook kontā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas