Pasaulē būtiski pazeminās naftas cenas

Naftas cenas pasaulē pirmdien, 9.martā, uz brīdi sarukušas par 30%. Tas noticis, jo koronavīrusa izplatība samazinājusi pieprasījumu pēc naftas produktiem, un Saūda Arābija palielinājusi jēlnaftas piedāvājumu par zemu cenu, tā vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Pasaules naftas tirgū pirmdienas tirdzniecības sesijā naftas cena uz brīdi sarukusi par 30%, un pēcāk Londonas, Parīzes un Frankfurtes jēlnaftas tirgos kāpusi, nostabilizējoties vairāk nekā astoņus procentus zemāk nekā iepriekšējā tirdzniecības sesijā.

Iepriekšējā nedēļā pasaules naftas tirgū spiedienu uz cenām uzturēja pieprasījuma kritums koromavīrusa iespaidā. Pirmdien, strauju cenu kritumu izraisīja Saūda Arābijas rīcība, raksta AFP.

Naftas eksportētājvalstu organizācijā (OPEC) dominējošā Saūda Arābija pagājušajā nedēļā vēlējās panākt, lai Krievija pievienojas OPEC valstu būtiskam naftas ieguves apjoma samazinājumam. Kad Maskava atteicās, Saūda Arābija ievērojami pazemināja savas cenas un palielināja pārdošanas apjomu. Pasaules naftas cenu kritums pirmdien bijis straujākais kopš 1991.gada, ziņo AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas