Pasaulē kāpj naftas cenas līdz ar ASV Irānas naftas sankcijām

Pasaulē šonedēļ pieaugušas naftas cenas, ko ietekmējis Amerikas Savienoto Valstu lēmumus ieviest ierobežojošus pasākumus pret valstīm, kuras importē naftu no Irānas.

Kā vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, otrdien, 23.aprīlī, starptautiskais jēlnaftas cenas standarts Brent audzis par 47 ASV dolāra centiem (42 eiro centiem) sasniedzot 74,51 dolārus (66,48 eiro) par barelu, savukārt ASV Rietumteksasas vidējais cenas standarts kāpis par 75 dolāra centiem (67 eiro centiem), sasniedzot 66,30 dolārus (59,17 eiro).

Šis cenu līmenis ir augstākais, kāds ir bijis pēdējo sešu mēnešu laikā, turklāt AP aptaujātie naftas tirgus analītiķi prognozējuši, ka ASV politikas iespaidā cena varētu sasniegt un pat pārsniegt 80 dolārus (71,39 eiro) par barelu.

2018.gada novembrī Vašingtona paziņoja par plāniem ieviest šīs sankcijas, taču atsevišķām valstīm tika uz laiku ļauts turpināt iepirkt Irānas naftu. Nu Vašingtona ir paziņojusi, ka šīs atlaides, kas galvenokārt ietekmē Turciju, Ķīnu, Indiju, Japānu un Dienvidkoreju, tiks izbeigtas 2.maijā.

Pirmdien, 22.aprīlī, ASV ārlietu ministrs Maiks Pompeo (Mike Pompeo) norādījis, ka paļaujas, ka nepieciešamo kopējo naftas piegāžu apjomu palīdzēs nodrošināt Saūda Arābija un citas valstis. Arī ASV tiek palielināts naftas ieguves apjoms.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas