bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 18.07.2018 | Vārda dienas: Rozālija, Roze

Pasaulē plāno ierobežot ķīniešu «dzemdību tūrismu»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kanādas valdība plāno veikt izmaiņas likumdošanā, kas atturētu ķīniešu sievietes doties uz ziemeļvalsti dzemdībās, šādi automātiski nodrošinot saviem bērniem Kanādas pilsonību, ziņo laikraksts Xinkuaibao.

Plānots, ka pēc izmaiņu apstiprināšanas Kanādā dzimušie ķīniešu bērni vairs nevarēs iegūt automātisku pilsonību, turklāt, lai iegūtu Kanādas vīzu, ķīniešu sievietēm būs jāveic grūtniecības tests.

Kanāda nav vienīgā valsts, kur ir problēmas ar pieaugošo ķīniešu dzimstību. Līdzīga situācija ir Amerikas Savienotajās Valstīs un arī Honkongā, lai gan arī uz tur dzimušajiem bērniem attiecas Ķīnas viena bērna politika.

Saskaņā ar jaunākajiem Honkongas statistikas datiem, pēdējā gada laikā to ķīniešu sieviešu skaits, kuras dodas uz Honkongu, lai dzemdētu, ir pieaudzis 12 reizes. 2010 gadā China Daily, atsaucoties uz Honkongas tautas skaitīšanas datiem, ziņoja, ka gada laikā Honkongā šādā ceļā piedzimuši 41 000 bērnu, kas ir aptuveni 47% no kopējā Honkongā dzimušo bērnu skaita.

Pagājušajā gadā Honkongā tika noteikts ierobežojums – pieļaut tikai 3 400 šādas dzemdības gada laikā. Tomēr praksē tas nav izpildāms, jo lielākā daļa sieviešu dodas «ceļojumā» grūtniecības pēdējās dienās, un, ja «negaidīti» sākas dzemdības, šīs sievietes, protams, tiek uzņemtas slimnīcā.

Iemesls, kādēļ ķīniešu sievietes dodas dzemdēt uz Honkongu, visticamāk, ir labāka medicīniskā aprūpe.

Jāatzīmē, ka tieši pērnā gada izskaņā pēc tam, kad kāds slavens ķīniešu izcelsmes aktieris ar sievu ieradās ASV, lai laistu pasaulē savu otro bērnu, saasinājās jautājums par ķīniešu grūtnieču tūrismu uz ASV, ziņo Bloomberg. Vienkārši raugoties, tas ir tik izplatīts tādēļ, ka bērnam, kurš piedzimst ASV, automātiski tiek piešķirta pilsonība, iespēja iegūt bezmaksas izglītību ASV un citas tiesības un privilēģijas, kuras nebūtu pieejamas, piedzimstot Ķīnā. Tomēr vairumā gadījumu iemesls ir skarbā Ķīnas dzimstības politika, kas jau gadu desmitiem neļauj ķīniešiem audzināt vairāk nekā vienu bērnu.

2002.gadā Ķīnā beidzot tika pieņemts Ģimenes plānošanas likums, kas oficiāli paredz to, ka divi bērni drīkst būt tikai ģimenēs, kas savu dzīvesvietu reģistrējušas laukos, un, ja pirmais bērns ir meitene. Tomēr praktiski šāda kārtība pastāv jau vismaz 20 gadus. Ja ģimene vēlas otro bērnu, ir jālūdz attiecīgo iestāžu atļauja. Ja atļauja netiek dota, Ķīnas valdošās iestādes ir nepielūdzamas – sievietēm, kas gaida otro bērnu, tiek veikts piespiedu aborts, ja tam nepakļaujas, pret ģimeni tiek pielietota cita veida vardarbība un, labākajā gadījumā, piespriesti milzīgi naudas sodi, liecina komentāri sociālajā tīklā Sina Weibo.

Valsts Ģimenes plānošanas komisijas viceprezidents Zhao Bingli intervijā China.org.cn norāda, ka 30 gadu laikā kopš Ķīnā tiek kontrolēta dzimstība ir izdevies novērst aptuveni 300 miljonu bērnu piedzimšanu.

Ķīnas dzimstības politika tiek plaši kritizēta, norādot, ka ar šādu attieksmi tiek grauta valsts nākotne. Kanādā un ASV, uz kurieni visbiežāk dodas ķīniešu «dzemdību tūristi», cieš no šķietama iedzīvotāju skaita pieauguma, jo, lai gan ķīniešu bērni tiek oficiāli piereģistrēti, ģimenes gandrīz vienmēr atgriežas Ķīnā. Toties Ķīnā šie bērni iedzīvotāju reģistrā neparādās vismaz līdz nākamajai tautas skaitīšanai, tādējādi tiek kropļota statistika. Turklāt ASV un Kanādas atbildīgās iestādes neapmierina situācija, kad bērniem, kuri faktiski uzaug citur, lai gan skaitās ASV vai Kanādas pilsoņi, ir tādas pašas tiesības un privilēģijas kā amerikāņu un kanādiešu bērniem.

Ref.110.110.103.456


Pievienot komentāru

Zaļā pārvietošanās ikdienā

Latvija ir viena no zaļākajām valstīm pasaulē pateicoties mežiem, kas sedz vairāk nekā pusi valsts teritorijas. Vai mēs esam arī viena no zaļākajām valstīm pasaulē, pateicoties mūsu domāšanai un dzīvesstilam? Latvijā, it īpaši Rīgā un citās lielajās pilsētās arvien aktuālāks kļūst temats par «zaļo pārvietošanos».

ES lauksaimniecības finansējumam jāpaliek esošā līmenī, tā Vācija un Francija

Vācijas un Francijas zemkopības ministri kopīgi noraidījuši Eiropas Komisijas priekšlikumu, ka lauksaimniecības finansējums nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā būtu jāsamazina.

18.jūlijā sākas kandidātu sarakstu iesniegšana 13.Saeimas vēlēšanām

No trešdienas, 18.jūlija, plkst. 10.00 partijas un partiju apvienības var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus 6.oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām, informē Centrālā vēlēšanu komisija .

Vai turpmāk zināsim, kurš ievēlējis prezidentu? Likumprojekts par atklātu balsojumu «iekustējies»

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 17.jūlijā, lēmusi virzīt izskatīšanai parlamentā pirmajā lasījumā grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā Saeimas balsojumā.

KNAB sācis pārbaudi par bijušā administratora Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem VL-TB/LNNK

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēc Rīgas domes deputāta Jura Juraša iesnieguma sācis pārbaudi par bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK politiķiem.

Latvijā janvārī-jūnijā straujāks jaunu vieglo auto reģistrācijas pieaugums par ES vidējo

Latvijā šā gada pirmajos sešos mēnešos bijis straujāks jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas jaunākie dati.

Tirdzniecības vietās plastmasas maisiņus vairs nedrīkstēs izsniegt bez maksas

Paredz, ka no 2019.gada 1.janvāra tirdzniecības vietās plastmasas iepirkumu maisiņi patērētājiem vairs netiks izsniegti bez maksas, izņemot ļoti vieglās plastmasas maisiņus.

Igaunija nesaredz būtiskus pavērsienus pēc ASV-Krievijas prezidentu sarunām

Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers prognozējis, ka NATO, Rietumvalstu un Krievijas attiecībās nav gaidāmas būtiskas pārmaiņas pēc Helsinkos notikušās Amerikas Savienoto Valstu un Krievijas prezidentu tikšanās.

Ar Šengenas informācijas sistēmas atbalstu sekmēs traktortehnikas zādzību novēršanu

Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādāto likumprojektu Grozījumi Šengenas informācijas sistēmas darbības likumā, kura mērķis ir nodrošināt Šengenas informācijas sistēmas izmantošanu sabiedriskās kārtības un drošības stiprināšanai dalībvalstīs,

Auditorkompānijas EY darbu ABLV Bank likvidācijas procesā vadīs Polijas birojs

Auditorkompānijas EY darbu ABLV Bank likvidācijas procesā vadīs Polijas birojs, pavēstīja kompānijas pārstāvji.

Valsts nodrošināto juridisko palīdzību plānots sniegt plašākam personu lokam

Personas ar ienākumiem, kas nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēnešalgas apmēru, varēs saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību. To paredz grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā, ko otrdien, 17.jūlijā, trešajam lasījumam parlamentā atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija.

Ukrainā miruši trīs igauņu atpūtnieki, vēsta mediji

Trīs jauni igauņu vīrieši devušies pavadīt brīvdienās Ukrainā, un svētdien, 15.jūlijā, tikuši atrasti miruši kādā viesnīcā Melnās jūras ostas pilsētā Odesā, tā ziņo igauņu mediji.

airBaltic jūnijā pārvadā rekordaugstu pasažieru skaitu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos sešos mēnešos kopumā pārvadājusi 1 876 839 pasažierus jeb par 20% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Ievērojami sarūk austrumeiropiešu migrācija uz Lielbritāniju

Iedzīvotāju migrācija uz Lielbritāniju no Baltijas un Austrumeiropas valstīm pēdējos divpadsmit mēnešos bijusi zemākā, kāda novērota kopš 2014.gada, tā liecina Lielbritānijas oficiālā statistika.

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatē 39 likumpārkāpējus

Valsts robežsardzes amatpersonas pirmdien, 16.jūlijā uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 39 likumpārkāpējus.

Vēršas policijā par iespējamu krāpšanos ar OIK koģenerācijas stacijā Tukums DH

Viena no lielākajām Kurzemes koģenerācijas stacijām, SIA Tukums DH, iespējams, ilgstoši nelietderīgi izmantojusi saražoto siltumenerģiju, kas ir rupjš obligātās iepirkuma komponentes noteikumu pārkāpums.

Stiprinās Latvijas un Lietuvas dienestu sadarbību ārkārtas situācijās pierobežā

Augustā Kalkūnes pagastā notiks lauku apmācības Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas dienestu darbiniekiem, lai stiprinātu to sadarbību un efektivitāti palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem ārkārtas situācijās pierobežā.

Putins Helsinkos noliedz jaukšanos ASV vēlēšanās, Tramps neiebilst

Krievijas un Amerikas Savienoto Valstu galotņu sanāksmē būtiskākais pavērsiens abu valstu attiecībās ir ASV amatpersonu dalītā attieksme pret Krievijas jaukšanos ASV vēlēšanu norisē. Vašingtona apsūdzējusi Krievijas pilsoņus kiberuzbrukumos ASV amatpersonām, tomēr ASV prezidents Donalds Tramps paudis ticību Krievijas kolēģa Vladimira Putina paustajam noliegumam.

Valodas must be. Intervija ar Valdi Zatleru par prezidenta kandidātu politisko tirgu un komunistiskā mantojuma pieeju

Esot divi veidi, kā norisinās politiskais tirgus aizklātajās vēlēšanās par Latvijas Valsts prezidentu – vienā dominē kandidātu virzīšana apmaiņā pret balsīm, otrā pret naudu. Ja skata pēdējo variantu, tad jo vairāk – labāk nevienam nezināt, kā vēlēšanas notiek. Tā pati Saskaņa, kas tagad «gudri» klusē par to, vai būtu nepieciešamas atklātas vēlēšanas, patiesībā vienmēr esot bijusi pret šādu priekšlikumu, jo tā ir iespēja veidot politisko tirgu – savas partijas balsis pārdot, kas arī ir ticis darīts. Tikmēr Zaļo un zemnieku savienība «spītējas» par atklātajām vēlēšanām daļēji tāpēc, ka ir galvenā «komunistiskā mantojuma» glabātāja – šādos jautājumos šis partijas «mantojums» arī visvairāk izpaužas, savos novērojumos par prezidenta vēlēšanām intervijā BNN dalās bijušais, septītais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Vecrīgas grautiņu dalībnieku Bērziņu pirms termiņa neatbrīvos

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa pirmstermiņa atbrīvošanu no ieslodzījuma izciešanas.

Biržu indeksiem dažādas tendences, naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksu dinamikā pirmdien, 16.jūlijā, bija dažādas tendences, turpinoties kompāniju peļņas rādītāju publicēšanas sezonai, kurā pirmdien tika ziņots par lielo banku peļņas kāpumu 2.ceturksnī.

Tusks aicina lielvaras nepieļaut tirdzniecības strīdu izraisītu «haosu»

Eiropai, Ķīnai, Amerikas Savienotajām Valstīm un Krievijai ir jāstrādā kopā, lai izvairītos no tidzniecības strīdiem, kuru sekas varot būt vēl ļaunākas, tā ikgadējā Ķīnas-ES galotņu sanāksmē sacījis Donalds Tusks, kurš vada Eiropas Savienības dalībvalstu lēmējvaru, Eiropadom.

Latvijā janvārī-maijā starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā šā gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums.

Rēzeknes domes deputāti nesaņems naudas sodu par laikraksta izdošanu krievu valodā

Tiesa atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja piemērotos naudas sodus deviņiem Rēzeknes domes deputātiem, kuri bija panākuši, ka domes laikraksts tiek izdots arī krievu valodā.

Ievestā benzīna apmērs piecos mēnešos sarucis par 2%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad pirmajos piecos mēnešos samazinājies par 2% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 14,9% mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

KNAB izbeidzis lietu par Bi-2 koncertu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šogad maija vidū izbeidzis lietvedību par iespējamu administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai, kas notikusi īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, rīkojot grupas Bi-2 bezmaksas koncertu Lucavsalā.

Mēs iesakām