Pasaules bagātākais cilvēks sola 10 miljardus ASV dolāru klimata saudzēšanai

Amazon dibinātājs Džefs Bezoss

ASV interneta lieluzņēmuma Amazon dibinātājs Džefs Bezoss (Jeff Bezos) apsolījis cīņai pret klimata pārmaiņām piešķirt finansējumu desmit miljardu ASV dolāru (9,24 miljardu eiro) apmērā, raksta britu raidorganizācija BBC.

Uzņēmējs, kurš vada Amazon interneta veikalu tīklu, pirmdien, 17.februārī, savā sociālā tīkla Instagram kontā paziņojis, ka tiek izveidots Bezosa Zemes Fonds (Bezos Earth Fund).

No tā uzņēmējs iecerējis finansēt zinātnieku, aktīvistu un nevalstisko organizāciju darbu, tā BBC.

«Mēs varam izglābt Zemi. Tam būs nepieciešama kopīga rīcība no lielu uzņēmumu, mazu uzņēmumu, nāciju valstu, vispasaules organizāciju un indivīdu puses,» savā paziņojumā raksta Bezoss un uzver, ka klimata pārmaiņas ir lielākais mūsu planētas apdraudējums.

Bezosa solītie desmit miljardi dolāru ir summa, kas salīdzinoši nedaudz atpaliek no Latvijas valsts budžeta 2020.gadam, kas ieņēmumu daļā ir 9 907 335 199 eiro.

Pēc lielā labdarības solījuma uzņēmējam gan nebūs «jākar zobi vadzī,» jo viņa īpašumu kopējā vērtība tiek lēsta vairāk nekā 130 miljardu dolāru apmērā, raksta BBC.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Vai tiešām stādīs kokus ? Par to naudu var padaudz iestādīt. Īpaši , ja naudu dos tiem , kuri stāda kokus . Nevis fondiem vai organizācijām . Citādi jēgas nav , būs kā parasti .

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas