«Simtlatnieku programma» cilvēku ienākumus palielināja par 37%

Nodarbinātības pasākums «Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās» palīdzējis daļai bez darba esošo Latvijas iedzīvotāju tikt galā ar krīzes radītajām sociālajām sekām, secināts Pasaules Bankas publicētajā pētījumā.

Pētījuma mērķis bija novērtēt, vai «simtlatnieku» programma sniedza atbalstu tiem cilvēkiem, kam tas visvairāk bija nepieciešams, kā arī to, kāda bija šī pasākuma ietekme.

Pētījums parāda, ka pasākums veiksmīgi sasniedza nabadzīgos un sociālās atstumtības riskam pakļautos iedzīvotājus, bet salīdzinoši turīgās mājsaimniecības pasākumu dalībnieku starpā bija pārstāvētas ļoti maz.

Pasaules Banka secinājusi, ka stipendija sniedza atbalstu bezdarba gadījumā, un īstermiņā pasākuma dalībnieku mājsaimniecību ienākumus palielināja par 37%, ja salīdzina ar līdzīgām mājsaimniecībām, kuru dalībnieki nepiedalījās pasākumā.

Tāpat pētījumā secināts, ka neiegūtais ienākums šajā pasākumā bija mazāks nekā līdzīgos pasākumos citās valstīs. Tas parāda krīzes ietekmi un mazo brīvo darba vietu skaitu tajā brīdī ekonomikā, līdz ar to apliecinot, ka programma atviegloja krīzes ietekmi un sniedza cilvēkiem aktivizācijas iespējas.

Vienlaikus pētījuma autori vērš uzmanību uz to, ka, ņemot vērā krīzes dziļumu, pasākuma apjoms bija pārāk mazs, radot uz to garas rindas.

Ref. 104.000.102.2254

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas