Pasaules biržas reaģē uz pamieru ASV-Ķīnas tirdzniecības konfliktā

ASV prezidents Donalds Tramps (pa kreisi) un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins

Pasaules vadošajās biržās pirmdien kāpuši indeksi saistībā ar Ķīnas un Amerikas Savienoto Valstu panāktu vienošanos pasludināt 90 dienas ilgu savstarpēju pamieru tirdzniecības konfliktā, kas saistīts ar būtisku ievedmuitu ieviešanu.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, pēc abu valstu prezidentu sarunām nedēļas nogalē, Vašingtona ir uz 90 dienām apturējusi ieceri precēm no Ķīnas 200 miljardu ASV dolāru vērtībā palielināt ievedmuitu no 10% uz 25%. Lēmuma mērķis ir dot laiku sarunām.

Pekina savukārt ir piekritusi iegādāties lielu daudzumu ASV lauksaimniecības, enerģētikas un rūpniecības produkcijas. ASV pavēstījušas, ka Ķīna arī apņēmusies samazināt prāvo ievedmuitu, ko tā pašlaik iekasē par automašīnām, kas importētas no ASV.

Pēc šiem jaunumiem pirmdien, 3.decembrī, Londonas biržas indekss FTSE 100 kāpis par 2%, bet Vācijas indekss Dax par 2,6%. Āzijā Šanhajas fondu biržas kopējais indekss pieaudzis par 2,57%, bet Austrālijas ASX 220 noslēdzis dienas tirdzniecības sesiju ar 1,8% kāpumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas