Pasaules Covid-19 inficēto skaits sasniedz 250 miljonus, puse jauno gadījumu – Eiropā

Pasaulē reģistrēto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits pirmdien, 8.novembrī, pārsniedzis 250 miljonus, un vairāk nekā puse jauno inficēšanās gadījumu pašlaik tiek reģistrēti Eiropā, kur Austrumeiropa izceļas ar zemu vakcinācijas aptveri, vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters.

Pēc ziņu aģentūras veiktās analīzes jauno inficēšanās gadījumu skaitam ir augoša tendence 55 no kopumā 240 pasaules valstīm. Nacionālo antirekordu līmenī saslimstība patlaban ir Krievijā, Ukrainā un Grieķijā.

Lasiet arī: Ārsts: Vietējās varas pārstāvji Latgalē pieļāva kļūdu, aicinot nogaidīt un solot vakcīnu no Krievijas

Vairāk nekā puse no visiem pasaulē jaunajiem inficēšanās gadījumiem patlaban tiek atklāti Eiropā, un reģiona saslimstības ietekmē pasaulē ik pa četrām dienām tiek reģistrēts viens miljons jaunu inficēšanās gadījumu, rāda Reuters analīze. Sevišķi nopietna situācija ir Krievijā, kur liels inficēšanās gadījumu apjoms un rekordaugsts nāves gadījumu skaits licis varasiestādēm domāt par papildu ierobežojumu ieviešanu vai darbavietu nestrādāšanas perioda paildzināšanu.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) tikmēr paudusi optimismu, ka daudzas valstis ir atstājušas savu smagāko pandēmijas posmu aiz muguras saistībā ar Covid-19 vakcīnām un lielo pārslimojušo iedzīvotāju īpatsvaru. «Mēs domājam, ka no šī brīža līdz 2022.gada beigām būs punkts, kad varēsim iegūt kontroli pār vīrusu (..), kad mēs varēsim būtiski samazināt smagu saslimšanu un nāves gadījumu skaitu,» prognozējusi PVO vadošā epidemioloģe Marija van Kerkhova (Maria Van Kerkhove), kā viņas teikto citē Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas