Pasaules klimata konferencei jāiztiek bez Putina

Lielbritānijā nākamnedēļ sāksies būtiskā ANO COP26 klimata pārmaiņu konference ar valstu līderu piedalīšanos klātienē. Lai arī Krievija ir pēc teritorijas lielākā pasaules valsts un liela naftas un dabasgāzes eksportētāja, Kremlis paziņojis par prezidenta Vladimira Putina nedošanos uz konferenci, vēsta britu raidorganizācija BBC.

CO26 konference paredzēta Skotijas pilsētā Glāzgovā no 31.oktobra līdz 12.novembrim. Plānots, ka šī būs lielākā klimata pārmaiņu mazināšanai veltītā ANO sanāksme kopš līdzīga kongresa 2015.gadā Parīzē.

«Diemžēl Putins nelidos uz Glāzgovu,» preses pārstāvjiem sacījis Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs, piebilstot, ka Krievija tomēr tiks pārstāvēta. «Jautājumi, kas tiks apspriesti Glāzgovā šobrīd ir mūsu starptautiskās politikas prioritātes,» tā Kremļa pārstāvis sacījis trešdien, 20.oktobrī.

Lasiet arī: Nobela prēmijas fizikā saņēmēji skaidrojuši klimata fiziku

Iepriekš, 13.oktobrī Putins, piedaloties starptautiskā enerģētikas forumā Maskavā, minējis Covid-19 pandēmiju kā faktoru saistībā ar ceļošanu. «Pagaidām neesmu drošs, vai es apmeklēšu [COP26 konferenci] personiski, bet es noteikti piedalīšos,» sacījis ilggadējais Krievijas prezidents.

Saistībā ar konferenci aptuveni 200 pasaules valstīm lūgts iesniegt savus plānus slitumnīcefekta gāzu izmešu samazināšanai šajā desmitgadē līdz 2030.gadam. Uzņemties daļu no neizdevīgās, bet nepieciešamās nastas lūgts arī Krievijai un citām lielajām naftas eksportētājvalstīm.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Ja šo milzīgo zemes masu (Pūķins grib vēl lielāku) sadalītu mazākās vienībās, tad tās būtu vieglāk pārvaldāmas un ietekme uz klimatu un vidi būtu vieglāk kontrolējama.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas