Pasažieru pārvadātāji brīdina par pakalpojuma pārtraukšanu reģionos nepietiekamā finansējuma dēļ

Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija (LPPA) aicina Ministru kabinetu nekavējoties lemt par papildu 14 miljonu eiro piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai ar autobusiem, lai netiktu pārtraukta pakalpojumu sniegšana reģionālās nozīmes maršrutu tīklā.

Asociācijas prezidents Ivo Ošenieks informēja, ka oktobrī pārvadātāji, kas sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālās nozīmes maršrutos, no pasūtītāja – valsts SIA Autotransporta direkcija (ATD) – nav saņēmuši kārtējā avansa maksājumus.

Ar pārvadātājiem noslēgtie līgumi un Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka avansa maksājumam ir jābūt 95% apmērā no pārvadātāju zaudējumiem, taču ATD, kas ir līgumslēdzējs no valsts puses, pēc Ošenieka teiktā, ilgstoši ignorē normatīvos aktus un virza Sabiedriskā transporta padomei uz apstiprināšanu neatbilstošus finanšu līdzekļus avansa norēķiniem.

Tādēļ asociācija aicina valdību nekavējoties lemt par papildu līdzekļu piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai ar autobusiem, bet Satiksmes ministriju izvērtēt ATD vadības spēju efektīvi vadīt nozari.

Ja pārvadātāji līdz kārtējā avansa izmaksas datumam 10.novembrī nesaņems samaksu par iepriekšējos mēnešos paveikto pilnā apmērā un novembra avansa maksājumu 95% apmērā no zaudējumiem, tad pārvadātāji būšot spiesti pārtraukt pakalpojumu sniegšanu vai nodrošināt tos tikai uzņēmumiem pieejamā finansējuma apjomā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas