Pasažieru vilciens: Par spīti COVID-19 izraisītiem sarežģījumiem Škoda plāno elektrovilcienus piegādāt noteiktajā termiņā

Elektrovilcienu ražotājs Škoda Vagonka dara visu iespējamo, lai AS Pasažieru vilciens elektrovilcienus piegādātu līguma noteiktajā termiņā, bet brīdinājis par dažādiem COVID-19 pandēmijas izraisītiem sarežģījumiem, stāsta Pasažieru vilciena pārstāve Agnese Līcīte.

Pēc viņas teiktā, Škoda Vagonka informējusi, ka dara visu iespējamo, lai turpinātu svarīgākās līguma izpildes darbības un elektrovilcieni tiktu saražoti un piegādāti līgumā noteiktajā termiņā.

Vienlaikus elektrovilcienu ražotājs informējis Pasažieru vilcienu, ka kopš marta uzņēmums saskaras ar dažādiem sarežģījumiem, līdzīgiem kā uzņēmumi visā pasaulē. Proti, daļa uzņēmuma darbinieku ir bijuši spiesti atrasties mājas karantīnā, uz laiku pilnībā ir pārtraukts darbs atsevišķos cehos, kas ir ietekmējis darba produktivitāti. Tāpat globālās pandēmijas ietekmē ir radušies sarežģījumi atsevišķiem materiālu un rezerves daļu piegādātājiem.

Līcīte arī norādīja, ka noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ ir atcelta virkne klātienes Pasažieru vilciena un Škoda Vagonka pārstāvju tikšanos, tomēr uzņēmums ir spējis visas nepieciešamās sanāksmes nodrošināt attālināti un projekta virzība kopumā nav būtiski ietekmēta.

Uzņēmumi Pasažieru vilciens un Škoda Vagonka šobrīd nav vienojušies, ka būtu nepieciešams pagarināt līgumā noteikto pirmo elektrovilcienu gala piegādes termiņu.

Tomēr ir skaidrs, ka situācija ar COVID-19 joprojām nav stabilizējusies un zināmi sarežģījumi joprojām ir gan Škoda Vagonka, gan viņu piegādātājiem.

Jau ziņots, ka Pasažieru vilciens pērn jūlijā parakstīja līgumu ar Škoda Vagonka par jaunu elektrovilcienu iegādi. Līguma summa ir 241,889 miljoni eiro, taču kopējās jauno elektrovilcienu projekta, kas ietver arī vilcienu remonta centra izbūvi, izmaksas plānotas 255,889 miljoni eiro.

Valdības atbalstītās valsts budžeta ilgtermiņa saistības paredz, ka valsts budžeta finansējums jauno elektrovilcienu projektam 2019.gadā bija 36,632 miljoni eiro, 2020.gadā būs 4,5 miljoni eiro, 2021.gadā – 15,053 miljoni eiro, 2022.gadā – 125,923 miljoni eiro, 2023.gadā – 44,268 miljoni eiro un 2024.gadā – 29,512 miljoni eiro.

Līgums paredz, ka pirmie vilcieni sāks kursēt 2022.gadā, bet visus vilcienus paredzēts piegādāt līdz 2023.gadam.

Pasažieru vilciens ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no Latvijas dzelzceļa veiktajām funkcijām. Iepriekš Pasažieru vilciens 100% bija Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas