Pastāv bažas par Policijas akadēmijas absolventu iespējamo masveida došanos izdienas pensijā

Tuvākajos gados daudzi toreizējās Latvijas Policijas akadēmijas (LPA) absolventi būs sasnieguši izdienas pensijas vecumu, tāpēc pastāv iespēja, ka viņi pametīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzina KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

Runājot par problēmām 5–10 gadu griezumā, Straume norādīja, ka šajā laikā daudzi LPA absolventi sasniegs izdienas pensijas vecumu, tāpēc pastāv iespēja, ka darbinieki pametīs biroju. «Tas ir liels izmeklētāju un operatīvo darbinieku štats,» piebilda Straume.

Vienlaikus Straume pauda cerību, ka šo problēmu novērsīs Iekšlietu ministrijas veidotā Iekšējās drošības akadēmija (IDA), ko veido konsorcijā starp ministriju, Valsts policijas koledžu, Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Universitāti. BNN jau rakstīja, ka topošajā IDA pirmos studentus plānots uzņemt nākamgad.

«Esmu par to priecīgs un ceru, ka pēc sešiem septiņiem gadiem būs absolventi. Ja tas nepiepildīsies, tad saredzu drūmu ainu par to, kas izmeklēs korupcijas noziegumus un cita veida noziegumus,» piebilda Straume.

Valdība 2009.gada vasarā nolēma likvidēt LPA, kas atradās Rīgā, Ezermalas ielā. Viens no galvenajiem akadēmijas likvidēšanas iemesliem bija finansējuma trūkums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas