Pašvaldībām būs ar VARAM jāsaskaņo darījumi, kuru summa pārsniedz 50 000 eiro

Pašvaldībām visi darījumi, kas pārsniedz 50 000 eiro, jāsaskaņo ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), informē ministrijā.

Regulējums noteikts, izstrādājot 2020.gada budžeta likumu, un paredz, ka visi darījumi, kas lielāki par 50 000 eiro saistībā ar kustamo, nekustamo mantu vai kādiem citiem darījumiem, ir jāsaskaņo ar VARAM, līdz stājas spēkā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums.

Ministrijā skaidro, ka regulējums noteikts, lai novērstu situāciju, kurā pašvaldības uzņemas nepamatoti lielas finansiālās saistības, kamēr notiek administratīvi teritoriālā reforma un nav pieņemts likums, kas nosaka jauno administratīvi teritoriālo iedalījumu.

Likuma Par valsts budžetu 2020.gadam 56.pants nosaka, ja pašvaldība ir saņēmusi VARAM pozitīvu atzinumu par šajā pantā minēto darījumu atbilstību administratīvi teritoriālajai reformai un ilgtspējīgai novada attīstībai, tai ir tiesības veikt aizņēmumu un sniegt galvojumus atbilstoši šā likuma 13.pantā noteiktajiem nosacījumiem.

Lasiet arī: Pūce neizslēdz, ka pašvaldību skaits pēc reformas varētu nedaudz pieaugt

Tāpat pašvaldībai ir tiesības atsavināt pašvaldības kustamo un nekustamo mantu, kuras pārdošanas vērtība pārsniedz 50 000 euro un 0,1% no pašvaldības pamatlīdzekļu vērtības, informē ministrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas