bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

Pašvaldību vēlēšanas 2017: Ko domā sabiedrība?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUTuvojoties 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, BNN sniegs apkopojumu, ko par tām domā dažādu nozaru eksperti. Īsās atbildēs apkopotas pārdomas gan par konkrētām pašvaldībām, kas skar respondentus personīgi, gan par pašvaldībām kopumā – ko cilvēki sagaida no pašvaldībām un vai uzskata, ka šī gada vēlēšanas ieviesīs kādas būtiskas pārmaiņas.

RīgaTV24 žurnālists un pasākumu vadītājs Aivis Ceriņš

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Manuprāt, šajās pašvaldību vēlēšanās, kā tas ir bijis arī iepriekš, trūkst godīguma un izskaidrota piedāvājuma no kandidātu puses. Šķietami otrajā plānā paliekam reāli darāmo darbu plāns nākamajiem četriem gadiem un pirmajā plānā izvirzās konkurentu nomelnošana un apvainošana,» savu viedokli pauž Ceriņš.

Turpinot, viņš saka: «Man kā vēlētājam ir svarīgi zināt, ko katra politiskā apvienība piedāvā, kā solīto realizēs, kāds ir plāns utt. Es ticu izmaiņām un ceru, ka redzēsim jaunas sejas pašvaldību vadītāju krēslos. No tā nav jābaidās un nav jāklausās, ka tie jaunie kāps uz veciem grābekļiem, apreibs no varas un naudas.»

Ceriņš atgādina: «Jāatceras, ka vienmēr būs citi konkurenti, kas, kā teikt, viņus pieskatīs opozīcijā. Aicinu patiešām visus doties un atdot savu balsi par katram pieņemamāko partijas piedāvājumu.»

Latvijas Universitātes vadošā pētniece un ētikas jomas pētījumu līdere Skaidrīte Lasmane

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Cilvēku atmiņa ir ļoti īsa, es neko neatceros no iepriekšējām vēlēšanām. Es vispār neticu vēlēšanu solījumiem, es katru reizi gaidu no kandidātiem kaut kādus pragmātiskus, konkrētus plānus,» par to, kas trūka un par to, ko gaida no gaidāmajām vēlēšanām, profesore atbild.

Lasmane min piemēru, ko uzzinājusi, lasot par vēlēšanām ārzemēs: «Es zinu kādu piemēru Norvēģijā. Cilvēks saprot, ka nepietiek bērnudārzu. Cilvēks sāk domāt – kāpēc nepietiek, un lai atrisinātu šo jautājumu, cilvēks speciāli iet politikā, lai kaut ko izdarītu šo bērnudārzu lietas uzlabošanā un, ja tas izdodas, tad viņu nākamreiz ievēlēs.»

Atgriežoties pie notikumiem tepat Latvijā, profesore pauž: «Tie, kas tikai sola, galvenokārt uzpērk vēlētājus ar lozungiem, piemēram: «Es noteikti rūpēšos par pensionāriem», tā taču ir liekulība,» Lasmane noteic.

«Man gan nav tādu dogmu – kas bija iepriekš, kas tagad. Es skatos, ja cilvēks ir kaut ko izdarījis, ja viņš grib kaut ko izdarīt, ja viņam ir noteikts plāns un spēks to  izdarīt – kāpēc nē?! Es saprotu, ka viņš nebūs absolūti perfekts eņģelis, viņam būs kļūdas, bet viņš kaut ko grib izdarīt un es viņu atbalstu ar savu balsi,» savās domās par gaidāmajām vēlēšanām dalās vadošā pētniece Lasmane.

 

Aktīvās atpūtas projektu vadītājs Krišjānis Jansons-Ratiniks (Velomens)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Katrai iedzīvotāju grupai ir savas vēlmes, sapņi un savas vajadzības, visiem izdabāt nav viegli, bet ticu, ka tas ir iespējams. Tomēr ir dažas pamatlietas, kas ir nomestas aizmirstībā. Uz ikkatras valsti, pilsētu, ciemu ved ceļš un ja šis ceļš ir labs, tad pa to var arī braukt, diemžēl pašlaik Rīgā lielākoties visas ielas ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī. Labi ceļi ir nepieciešami visiem gan velobraucējiem, gan autovadītājiem, gan gājējiem. Sāksim ar šo darbu, un tas arī ir tas, ko es vispirms sagaidu no jaunā domes sasaukuma,» saka Jansons-Ratiniks.

«Katra partija sola un kā gan var nesolīt, tomēr jebkurš domājošs pilsonis skaidri apzinās, ka solījumiem nav nekāda seguma, kamēr solītāji skaidri un nepārprotami nenorāda, kādā veidā piesaistīs līdzekļus savu solījumu realizācijai.
Brīdī, kad cilvēki beidz ticēt, viņi nomirst… Vēlēsim, ticēsim un turpināsim dzīvot labākā pašvaldībā!» tā Velomens.

Kultūras nozares pārstāve un improvizācijas teātra Tea Tree vadītāja Mairita Strūberga

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mairita Strūberga uzskata, ka izmaiņām ir jābūt jebkurā gadījumā, sakot, ka «nekas nenotiks, ja neko nedarīs.»

Turpinot, viņa saka: «Uzskatu, ka visiem, kas to var, ir jādodas vēlēt un jārada šīs izmaiņas.»

Tāpat Strūberga norāda, ka priekšvēlēšanu kampaņas personiski neietekmē viņas viedokli. «Es klusiņām visu laiku sekoju līdzi politiķu viedokļiem un darbībām, kas arī šajās vēlēšanās man ir bijis noteicējs, jo priekšvēlēšanu kampaņa vēsta mazāk un vienmēr ir pozitīva, kas ir loģiski, taču man tas nepalīdz izvērtēt kandidātus.»

Vīlands Associates komunikācijas speciālists un socioloģijas projektu vadītājs Didzis Rudmanis

«Priekšvēlēšanu posmā iztrūka fundamentālas diskusijas politiķu starpā,» uzskata Rudmanis.

«Lai gan var šķist, ka vēlētājs balso par labāko saimnieku, daudziem vēl svarīgāka ir politiķa personība un tas, vai vēlētājs jebkādā mērā spēj ar to asociēties.»

Tāpat komunikācijas speciālists norāda, ka televīziju debatēs kandidāti sacenšas, «kurš piešķirs lielākās NĪN atlaides un kurš ir mazākais blēdis. Vienlaikus, kandidātu personības, viņu vērtību prizma skatītājam joprojām paliek sveša.»

Turpinot, Rudmanis saka: «Vēl pāris nedēļas pirms vēlēšanām, kad Rīgas ielās partiju plakāti nebija izvietoti, plašākai sabiedrībai mēra amata kandidāti bieži nebija pazīstami. Tas skaidri demonstrē, cik līdz pat maija vidum īstenotie centieni uzrunāt vēlētāju bijuši nesekmīgi.»

Komunikācijas speciālists Rudmanis izsaka bažas par iedzīvotāju iesaisti vēlēšanu procesā, tāpēc viņš saka: «Es patiesu ceru, ka šajās vēlēšanās iedzīvotāju līdzdalība Latvijā sasniegs 50%. Iepriekšējās divās pašvaldību vēlēšanās tas nav noticis un diemžēl nav īsta pamata domāt, ka šoreiz varētu būt citādi.»

Regbija kluba Miesnieki pārstāvis Jānis Zālmans

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Es neplānoju doties balsot, jo neticu, ka vispār kāds no kandidātiem tiešām vēlētos uzlabot situāciju pašvaldībā,» norāda regbijists. Viņš ir paliecināts, ka pašvaldību kandidātiem interesē gūt labumu sev nevis tie ir ieinteresēti kalpot sabiedrības interesēs.
«Korupcijas ziņā, manuprāt, mēs neatpaliekam no Krievijas, jo nauda sportam it kā pietiek, bet lai kaut ko nedaudz uzlabotu milzīgie tēriņi neesot attaisnojami. Tai pat laikā pašvaldība dotē Rīgas satiksmi 90 miljonu apmēra,» kritiski vērtē sportists.

Politologs Mārcis Neibergs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Mana pašvaldība ir Rīga. Šobrīd vadībā joprojām atrodas pie varas esošā partija. Viņu skatījumā viss notiekošais Rīgā iet uz «urrā». Tomēr, manuprāt, tas, kā joprojām trūkst, ir caurskatamība, kas ir trūkusi jau vairākus gadus. Joprojām neskaidrs ir finanšu izlietojums,» komentē Neibergs.

«Es neticu izmaiņām – par teju 95% esmu pārliecināts, ka pie varas paliks Nils Ušakovs kopā ar Andri Ameriku.
Šāds rezultāts ir sagaidāms, jo Ušakovam ir lieliska PR kampaņa. Cilvēki nesaprot, ka esošā Rīgas domes valdība neko nemainīs. Ja mēs aplūkojam statistikas datus, tad joprojām iedzīvotāju pārsvars vēlas balsot par Ušakovu, pat neskatoties, ka viņš ir bijis iesaistīts tik lielos skandālos. Viņa PR kampaņa ir spēcīgākā teju nekā viņa skandāli, kuros viņš ir bijis iesaistīts vērienīgos naudas apjoma līdzekļu izlietošanā,» vērtē politologs.

«Pats es noteikti iešu vēlēt un jau esmu izlēmis par ko. Tomēr esmu loģiski domājošs un pēc apkopotās informācijas un pieejamajiem statistikas datiem, esmu pārliecināts, ka Rīgas pašvaldībā nekas nemainīsies.»

Arhitekts, antropologs un Fulbright programmas stipendiāts Matīss Šteinerts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«No vēlešanām sagaidu valsts un pašvaldības sadarbošanos nevis konfliktēšanu un tāpēc uzskatu, ka Saskaņa Rīgā bremze attīstību, jo nespēj vienoties ar valdību. Turklāt Saskaņas sadarbības līgums ar Vienoto Krieviju ir drauds nacionālajai drošībai,» savu personisko nostāju pauž Šteinerts.

 Ref: 225.224.000.103.008


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri