Pašvaldību vēlēšanas Ventspilī. NA un ZZS draudzējas, un cietumnieks kandidē ar pirmo numuru

Nacionālā apvienība (NA) raisa aizdomas par tuvu draudzību ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un Aivaru Lembergu, jo žurnālists un Lembergam draudzīgu rakstu veidotājs Imants Liepiņš nu kļuvis par nacionāli, pašvaldību vēlēšanās kandidējot no Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK saraksta. Protams, Ventspilī.

Liepiņš strādājis par žurnālistu gan Neatkarīgajā Rīta Avīzē, gan Ventas Balsī. Nav noslēpums, ka abi izdevumi neslēpj simpātijas pret Lembergu, kurš atzīts par vainīgo milzīgos korupcijas noziegumos. Liepiņš publicējies arī 7.aprīļa Ventas Balss numurā.

Imanta Liepiņa lojalitāte Lembergam atklājas arī viņa sarakstītajā grāmatā UKRAINA. Dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija

«Lūk, kliedzošākais piemērs: pie mums kopš 1999.gada cenšas iesēdināt cietumā izcilāko un sekmīgāko pilsētas mēru, kuru tauta ciena un atbalsta. Trīs krimināllietas viņš vinnēja, līdz korumpēts prokurors par viņu savāca 200 sējumus un nodeva tiesai. Šī pēdējā tiesu lieta velkas jau piecus gadus, un pilsētas mērs, kurš ir viens no vispopulārākajiem politiķiem valstī un vienlaikus arī pietiekoši bagāts, lai tiktu uzskatīts par oligarhu, nepārtraukti atkārto: Likuma priekšā esmu tāds pats ierindas pilsonis kā visi citi! Jātiesā ir pēc likuma, nevis jāpataisa tiesu iestādes par politisku farsu uz valsts naudas rēķina! Ukraina smejas un neticīgi groza galvu. Viņš nesaprot.»

Jānorāda, ka Liepiņš vienlaikus ir arī Latvijas Žurnālistu savienības (LŽS) valdes priekšsēdētāja vietnieks, kas īsti nav savienojami ar politisko darbību. LŽS Ētikas kodeksā ir rakstīts, ka masu informācijas līdzekļi nedrīkst pakļauties nekādai ietekmei, kas varētu ierobežot brīvu informācijas plūsmu un informācijas avotu izmantošanu vai traucēt atklātas debates par jebkuru sabiedrībai nozīmīgu jautājumu.

Vienlaikus tas pats Lembergs, kurš pēc likuma šobrīd atrodas aiz restēm uz pieciem gadiem arī grasās tapt ievēlēts par mēru aiz restēm. Partija Latvijai un Ventspilij, kurai ir sadarbības līgums ar ZZS, iesniegusi kandidātu sarakstu, kurā pirmais numurs piešķirts Aivaram Lembergam un 13.numurs viņa sievai Kristīnei Lembergai. Kā Latvijas valdība var pieļaut, ka cietumā sēdošs un ASV sankcionēts cilvēks kandidē vēlēšanās?

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas