Pat sīvas konkurences apstākļos paredz apdrošināšanas tirgus izaugsmi

Latvijā strādājošo apdrošināšanas kompāniju pērnā gada neauditētie rezultāti liecina, ka daļai apdrošinātāju pagājušais gads nesis zaudējumus. To kopumā var izskaidrot ar apdrošināšanas tirgus kritumu, kas sākās 2009.gadā, kad Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus saruka vairāk nekā par 35%.

2010.gadā kritums bija 24%, bet 2011.gadā Latvijas nedzīvības tirgus saruka par aptuveni 5%. Taču apdrošināšanas tirgus krituma galvenais iemesls ir konkurence nozarē un apdrošināšanas pakalpojumu cenu samazinājums, uzsver Apdrošināšanas kompānijas Seesam Insurance AS Latvijas filiāles vadītājs Aigars Freimanis.

Prognozējot Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus apjoma izmaiņas, Freimanis pauž viedokli, ka šogad tās galvenokārt ietekmēs ekonomikas izaugsmes temps, kas lielā mērā saistīsies ar pieaugošajām energoresursu cenām:

«Ņemot vērā pašreizējo ekonomikas izaugsmes tempu, domājams, ka šogad, salīdzinājumā ar 2011.gadu, Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgū varētu būt neliels apjoma pieaugums līdz 5%, turklāt šis pieaugums, visticamāk, pārsvarā būs saistīts ar polišu cenu korekciju, nevis ar klientu skaita pieaugumu vai apdrošināšanas tirgus palielināšanos,» tā Freimanis.

Izvērtējot apdrošināšanas tirgus segmentus, Freimanis secina, ka apdrošināšanas nozares galvenie stimulētāji šobrīd ir eksportspējīgie uzņēmumi, valsts uzņēmumi un sabiedriskais sektors, kas pēdējā laikā veido stabilu un pieaugošu pieprasījumu pēc dažādiem apdrošināšanas veidiem. Sabiedriskajā sektorā atjaunojas pieprasījums pēc darbinieku veselības apdrošināšanas. Apdrošinātāju darbību šajā sektorā varētu ietekmēt paredzamie grozījumi «Publisko iepirkumu likumā». Gaidāms, ka likumā tiks veiktas tādas izmaiņas, kas palielinās valsts iestāžu apdrošināšanas pakalpojumu iepirkumu konkursu caurspīdīgumu, lai nodrošinātu godīgu konkurenci starp pretendentiem.

Ref: 102.000.102.1595

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas