Patvēruma meklētāji Igaunijā tiesājas par bēgļa statusa nepiešķiršanu

Grupa migrantu iet pa lauku Grieķijas ziemeļos

Divi patvēruma meklētāji, kuri nesen ieradušies Igaunijā Eiropas Savienības bēgļu uzņemšanas programmas ietvaros un saņēmuši atļauju valstī uzturēties vienu gadu, tiesā apstrīdējuši šo Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes lēmumu.

Gadījums, par ko 16.maijā ziņoja igauņu laikraksts Postimees, licis par migrācijas jautājumiem atbildīgajai iestādei plašāk skaidrot kārtību, saskaņā ar kuru valsts uzņem patvēruma meklētājus.

«Lai mūsu rīcībā esošos resursus izmantotu iespējami lietderīgi, mūsu pamatprincips bija tāds, ka mēs cilvēkiem piešķiram gadu ilgu tiesisko aizsardzību, pēc gada to pārskatām, tad to pagarinām,» skaidro Margita Ratnika (Margit Ratnik), Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes Personu identitātes un statusa departamenta pārstāve.

ERR vēsta, ka gan diviem minētajiem, gan vēl 17 patvēruma meklētājiem, kurus līdz šim uzņēmusi Igaunija, piešķirts papildu tiesiskās aizsardzības statuss un uzturēšanās atļauja uz vienu gadu, ko, tuvojoties termiņa beigām, arī plānots pārskatīt, ņemot vērā drošības situāciju, kāda tā ir attiecīgās personas izcelsmes valstī.

Ref: 111.111.103.3515

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas