Pauls: Jaunais vilnis nomirs pats

Raimonds Pauls

Jauno izpildītāju konkurss Jaunais vilnis «nomirs pats», uzskata komponists Raimonds Pauls.

«Organizatori kaut ko mēģina darīt, bet… Vienīgais, ko var darīt, ir – iesaistīt jaunus spēkus. Bet tas konkurss jau maz kuru interesē,» intervijā laikrakstam Neatkarīgā Rīta Avīze norādījis Pauls.

Viņaprāt, visus interesē tikai tas, kas notiek ap šo konkursu, piemēram, kādu skandālu uztaisīs dziedātāja Alla Pugačova. Maestro atzīst, ka sākotnēji tas tā nebija iecerēts.

«Arī tas nebija iecerēts, ka tik daudzi sacentīsies manis zākāšanā,» tā Pauls. «Esmu viņiem jautājis: kāpēc jūs man liekat iet uz skatuves kopā ar kaut kādiem… špana? Es mierīgi varu noturēt koncertu viens pats vai kopā ar saviem muzikantiem! Man nav vajadzīgas ne fonogrammas, ne fona dejotāji. Bet televīzija visu laiku diktē savus noteikumus. Sēž tur kaut kāds redaktoriņš un visu nosaka».

Komponists uzskata, ka Jaunā viļņa organizatori uzspiež Latvijas pārstāvjiem savu stilu, bet viņi vienmēr atšķīrušies ar sava stila esamību. «Viņi iejaucas mūsu solistu repertuārā, koriģē tērpus. Viņiem ir viens mērķis – reitings. Uz visu pārējo viņiem ir nospļauties. Un tad sākas problēmas. Lai viņi pamēģina Eirovīzijā kādam aizrādīt par repertuāru – nekas nesanāks,» pauž savu sašutumu Pauls. Viņš piebilst, ka «krieviem ir ļoti daudz talantīgu cilvēku, taču viņu gaume visbiežāk nesakrīt ar mūsējo».

«Viņi gan šķaida miljonus, bet neesmu pārliecināts, ka tas ir eleganti. Taču arī pārmest mēs neko nevaram, jo tā ir viņu nauda. Viņiem ir tā nelaime, ka viņi neprot savus milzu līdzekļus izmantot citādi – daudz jēdzīgāk. Viņiem visbiežāk ir tā: vot, es jums tūlīt parādīšu, cik man ir naudas! Nē, Jaunajam vilnim nav perspektīvas,» uzskata Pauls.

Jāatzīmē, ka vienpadsmitais starptautiskais jauno populārās mūzikas izpildītāju konkurss Jaunais vilnis Jūrmalā norisināsies no 24. līdz 29.jūlijam.

Ref: 104.000.103.2164

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas