Pavasarī Igaunijā strauji audzis ārvalstu tūristu skaits

Igaunijā atgūstas tūrisma nozare, par ko liecina pavasara dati par viesu skaitu tūrisma naktsmītnēs. Aprīlī tajās uzņemti ap 59 000 cilvēku, kas ir trīs reizes vairāk nekā 2020.gada aprīlī, turklāt audzis ir gan vietējo, gan ārvalstu tūristu skaits, liecina Igaunijas oficiālā statistika.

Kā otrdien, 8.jūnijā, paziņojumā presei vēsta Igaunijas statistikas pārvalde, iemesls, kādēļ pavasara otrajā mēnesī šogad kāpis tūristu skaits, ir iedzīvotāju drošības sajūtas uzlabošanās. «Šogad cilvēki rīkojās ar lielāku pārliecību un naktsmītņu uzņēmumi apkalpoja 50 000 vietējo tūristu, kas ir vairāk nekā trīs reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn,» komentējusi Igaunijas statistikas pārvaldes analītiķe Helga Laurumā (Helga Laurumaa).

Lasiet arī: Patēriņa cenu kāpums Igaunijā gada laikā sasniedzis 3,6%

Ārvalstu ceļotāju skaits saglabājies zems, kaut arī tas bijis vairāk nekā pieckārt lielāks nekā 2020.gada aprīlī. Šā gada otrajā pavasara mēnesī Igaunijas naktsmītnēs apmetās ap 9 000 ārvalstu viesu. Attiecībā uz to izcelsmes valstīm pa tūkstotim ceļotāju ieradušies no Latvijas un Somijas. Tālāk seko Vācija ar 726 tūristiem, Lietuva – ar 634 un Krievija ar 596 tūristiem Igaunijas naktsmītnēs.

Kopumā naktsmītņu noslodze valstī 2021.gada aprīlī bijusi 15%, rāda Igaunijas statistikas pārvaldes dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas