Pāvests Francisks aicina uz radikāliem lēmumiem pasaules klimata konferencē

Skotijā nedēļas nogalē sāksies ANO COP26 konference par valstu konkrētu rīcību klimata krīzes risināšanā. Romas katoļu baznīcas galva pāvests Francisks (Franciscus) aicinājis valstu pārstāvjus tajā kopīgi pieņemt krasus lēmumus par klimatam kaitīgo siltumnīcefekta gāzu izmešu samazināšanu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Piecas minūtes garā uzrunā, kas ierakstīta britu raidstacijai BBC 4, un atskaņota piektdien, 29.oktobrī, argentīniešu garīdznieks norādījis, ka sanāksmei ir jāpiedāvā «nākotnes paaudzēm konkrētas cerības». Pāvests Francisks vērtējis, ka klimata pārmaiņas, Covid-19 pandēmija un ekonomiskā krīze bijuši dziļi saistīti notikumi.

«Šīs krīzes mums rada nepieciešamību pieņemt lēmumus, radikālus lēmumus, kas ne vienmēr ir viegli. Tajā pašā laikā šādi mirkļi arī sniedz iespējas – iespējas, ko mēs nedrīkstam izniekot,» uzrunā norādījis katoļticīgo garīgais līderis.

Lasiet arī: Pasaules klimata konferencei jāiztiek bez Putina

Sestdien, 30.oktobrī, Romā tiksies G20 pasaules lielvalstu vadītāji, kuri apzinās, ka to teritorijās tiek saražota lauvas tiesa no visas pasaules klimata pārmaiņas izraisošo gāzu izmešiem. COP26 jeb oficiālajā nosaukumā ANO Klimata pārmaiņu konference 2021 notiks Skotijas pilsētā Glāzgovā no 31.oktobra līdz 12.novembrim. Gaidāms, ka valstis tajā paziņos par konkrētiem soļiem, ko tās apņemas spert, lai nepieļautu, ka pasaules klimata vidējās gaisa temperatūras kāpums pārsniedz 1,5 grādus pēc Celsija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas