Pāvests Francisks: Pasaule zaudē līdzcietību, klusi noskatās uz ciešanām

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks (Franciscus) vērtējis, ka pasaules iedzīvotāji pandēmijas laikā zaudējuši līdzcietību tādā mērā, ka šobrīd notiekošās cilvēku ciešanas konfliktos un krīzēs paliek teju bez uzmanības, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pirmajos Ziemassvētkos, 25.decembrī, Vatikānā notikusi pāvesta Franciska ikgadējā Ziemassvētku uzruna. Garīdznieka uzstāšanās, ko šogad atšķirībā no 2020.gada klausītāji varējuši vērot klātienē Sv. Pētera laukumā, pulcējusi vairākus tūkstošus katoļticīgo ar elpceļu maskām uz sejas.

«Mēs joprojām esam liecinieki arvien augošam skaitam konfliktu, krīžu un domstarpību,» sacījis pāvests Francisks. «Šķiet, ka tās nekad nebeidzas, un nu jau mēs tās pat gandrīz nepamanām. Mēs esam tā pieraduši pie tām, ka pat milzīgas traģēdijas tiek pārlaistas klusumā.»

Lasiet arī: BNN JAUTĀ | Lielais mācītāju iztrūkums. Ko darīs ar tiem, kuri nav potējušies pret kovidu?

Romas katoļu baznīcas galva aizlūdzis par mieru Ukrainā, Etiopijā un Sāhela reģionā Āfrikā, atgādinājis par karadarbību un konfliktiem Sīrijā, Jemenā, Irākā, Mjanmā un arī par Afganistānas iedzīvotāju ciešanām.

85 gadus vecais pāvests Francisks aicinājis cilvēci izrādīt lielāku līdzcietību pret cilvēkiem trūkumā un «novērtēt mazās lietas dzīvē», vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas