Pāvests nopeļ ES attiekšanos pret migrantiem kā egoismu

Romas katoļu baznīcas galva, pāvests Francisks, apmeklējis Grieķiju un paudis nosodījumu veidam, kā ES dalībvalstis izturas pret trešo valstu migrantiem, kuri cenšas tajās iekļūt, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Svētdien, 5.decembrī, pāvests apmeklējis Lezbas salu Grieķijā, kur 2016.gadā ES lielā skaitā ieplūda migranti no Tuvo Austrumu valstīm. Katoļu garīdznieks savu uzrunu teicis migrantu uzņemšanas pagaidu pilsētiņā, kur izmitināti ap 2 000 cilvēku, un lietojis Franciskam neraksturīgi tiešu valodu.

«Eiropā ir tādi, kuri pastāv uz to, ka problēmas risināšana uz viņiem neattiecas – tas ir traģiski,» sacījis Romas katoļu baznīcas galva. «Vēsture mums māca, ka šauri egoistiskas intereses un nacionālisms noved pie postošām sekām. (..) Ir vienkārši ietekmēt sabiedrisko domu, iedvešot bailes no atšķirīgā. (..) Būtu jācīnās pret attālajiem cēloņiem, nevis pret cilvēkiem, kuri cieš no sekām un pat tiek izmantoti politiskai propagandai,» norādījis pāvests Francisks.

Lasiet arī: Migrantu noslīkšana Lamanšā saasina attiecības starp Parīzi un Londonu

Papildus Vidusjūras reģiona valstīm pazīstamai migrācijas plūsmai no Tuvajiem Austrumiem un Ziemeļāfrikas 2021.gadā piepulcējusies nelikumīga un masveidīga robežšķērošana no Baltkrievijas uz Latviju, Lietuvu un Poliju. Baltkrievija noraida kaimiņvalstu pārmetumus, ka migrācijas plūsmu organizējis Aleksandrs Lukašenko Minskā. Tikmēr kaimiņvalstis ES sastāvā ceļ žogus gar Baltkrievijas robežu un jau kopš vasaras ar robežsargiem un militārpersonām cenšas nepieļaut nelikumīgas robežšķērsošanas gadījumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas