Pāvests pauž atbalstu viendzimuma partnerattiecībām

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks (Franciscus) sacījis jaunā dokumentālā filmā, ka, viņaprāt, viendzimuma pāriem būtu jāļauj reģistrēt savas attiecības «civilstāvokļa savienībā», vēsta britu raidorganizācija BBC.

«Homoseksuāliem cilvēkiem ir tiesības būt ģimenē,» Romas katoļu baznīcas augstākais garīdznieks norādījis par viņu veidotā dokumentālajā filmā Francesco, kas trešdien, 21.oktobrī, pirmizrādīta Romas Kinofestivālā.

«Viņi ir Dieva bērni, viņiem ir tiesības uz ģimeni.

Par to neviens nebūtu par to jāsviež laukā vai jāliek [cilvēkam] justies nožēlojami,» pāvests Francisks sacījis filmā. Dokumentālajā darbā viņš arī tiek rādīts aicinām divus homoseksuālus vīriešus nākt uz baznīcu ar to aprūpē esošiem trīs bērniem.

Lasiet arī: Igaunijas prezidente aicina atstādināt «pret gejiem nedraudzīgu» ministru

Vienmēr bijis pret viendzimuma laulībām

Romas katoļu baznīcas galvas izteikumus komentējis Romas katoļu žurnālists un Horhes Mario Bergoljo (Jorge Mario Bergoglio) jeb pāvesta Franciska biogrāfs Ostins Aiverejs (Austen Ivereigh). Viņaprāt, pāvesta izteikumi nav pārsteidzoši.

«Tāda bija viņa nostāja kā Buenosairesas arhibīskapam,» skaidrojis biogrāfs, kā Aivereja teikto citē BBC.

«Viņš vienmēr ir bijis pret viendzimuma pāru laulībām.

Bet viņš ir uzskatījis, ka baznīcai būtu jāiestājas par civilstāvokļa savienības likumu viendzimuma pāriem, lai dotu tiem juridisku aizsardzību.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas