Pavļuts aicinās veidot vakcinācijas pret Covid-19 projekta uzraudzības padomi premjera vadībā

Ņemot vērā, ka vakcinācija pret Covid-19 ir valstiska mēroga un nozīmes projekts, koalīcijas partneri 11.janvārī tiks aicināti šonedēļ sākt valdībā veidot uzraudzības padomi Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā, Latvijas Radio informēja jaunais veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

«Aicināšu koalīcijas partnerus veidot un valdībā pieņemt attiecīgu lēmumu jau šonedēļ – veidot šim projektam uzraudzības padomi Ministru prezidenta vadībā politiskā līmenī,» sacīja veselības ministrs.

Ministrs skaidroja, ka rosinās veidot projekta vadības biroju un piesaistīt darbā cilvēkus, «kas strādās tikai un vienīgi ar šo projektu – pieredzējušus projekta vadītājus, komunikācijas vadītājus, informāciju tehnoloģiju (IT) vadītājus, kas varētu šo projektu profesionāli novadīt tādā ātrumā, tādā līmenī un ar tik daudziem šobrīd vēl nezināmiem faktoriem, kādi pašlaik ir».

Tāpat iesaistīties tiks aicināti arī padomdevēji no jomām, kur «ir mums vajadzīgie profesionāļi», – loģistikā, medicīnā, komunikācijā un IT nozarē.

Pavļuts atkārtoti uzsvēra, ka šis ir valstiska mēroga projekts.

Vaicāts par armijas iesaisti, viņš norādīja, ka ir paudis nostāju, ka ir «jāizmanto visas iespējamās zināšanas, kādas Latvijā ir, šādu sarežģītu projektu īstenošanā». Šeit noderīgas varētu būt armijas plānošanas prasmes un loģistikas iespējas, par ko šonedēļ Pavļuts plāno runāt ar aizsardzības ministru Arti Pabriku (AP).

Kā ziņots, Ministru prezidents 5.janvārī atbrīvoja no amata veselības ministri Ilzi Viņķeli (AP), bet 7.janvārī Saeima veselības ministra amatā ievēlēja deputātu Pavļutu.

Par Pavļuta iecelšanu ministra amatā nobalsoja 61 deputāts, trīs balsoja pret, savukārt 32 parlamentārieši balsojumā nepiedalījās.

Kariņš pauda pārliecību, ka Pavļuts ir gatavs sākt darbu veselības ministra amatā. Tiekoties ar Pavļutu, Kariņš noskaidrojis, ka topošā ministra prioritātes saskan ar premjera viedokli – valstij jāmeklē iespējas būt proaktīvākai un kā galveno prioritāti izvirzīt skaidru un ātru vakcinācijas procesu. Tāpat ministram labi jākomunicē ar savu ministriju, nozari un skaidri jāpauž, jāaizstāv un jāskaidro viedoklis plašākai sabiedrībai.

Pavļuts norādījis, ka prioritāte veselības ministra darbā būs panākt visas valdības atbalstu un visas sabiedrības līdzdalību vakcinācijas īstenošanā.

Prezidents iepriekš paudis, ka jaunais veselības ministrs ir labi kvalificēts, lai veiktu uzticētos pienākumus. Viņš uzsvēra, ka Pavļuts ir pieredzējis politiķis, strādājis arī valdībā un vadījis parlamenta frakciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!