Pavļuts atzīst: Pie normālas dzīves nevarēs atgriezties vismaz pusgadu

Teikšu godīgi – pie normālas dzīves nevarēs atgriezties vismaz pusgadu. Lai to varētu izdarīt, kā priekšnoteikums ir vakcīnas pieejamība masveidā un apzinīga sabiedrības ierobežojumu ievērošana, 26.janvāra preses konferencē paudis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš norādīja, ka «mēs esam tur, kur saslimstības pieaugums ir apstājies». Ja turpmākajās nedēļās būs šāds pieaugums, tad pēc pusotra mēneša varētu sasniegt līmeni, kad var runāt par ierobežojumu mazināšanu, solīja Pavļuts.

Viņš arī pauda novērtējumu visiem, kuri ievēro, pacieš ierobežojumus. «Es saprotu, cik grūti ir.»

Veselības ministrs arī informēja, ka turpinās darbs pie vakcinācijas projekta un ka valdība atbalstījusi rosinājumu paātrinātā kārtā pasūtīt IT risinājumus projekta īstenošanai. Konkurss būs atklāts, lai nevienam nav šaubu, ka mēs rīkojamies atklāti, atbildīgi, uzsvēra ministrs.

Viņš arī vērsās pie sabiedrības ar aicinājumu neceļot, jo jaunie Covid-19 vīrusa celmi, kas vairākās ES valstīs izraisījuši trešo vilni, rada apdraudējumu arī Latvijai.

Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra, ka sabiedrībai ir jāseko ierobežojumiem – nav jāiet pie draugiem, nav jāceļo.

Lasiet arī: Covid-19 Baltijā pēdējā diennaktī. Latvijā – 693, Lietuvā – 686, Igaunijā – 357

Premjers izteica pateicību mediķiem, policistiem, NMPD. «Paldies par pašlaizliedzīgo darbu! Paldies arī sabiedrībai kopīgi – tiem, kuri ievēro noteikumus. Kopīgiem spēkiem esam piebremzējuši un apturējuši lielu slimības izplatību. Taču mums vēl tāls ceļš ejams.»

BNN jau vēstīja, ka šim Latvijā kopumā ir konstatēti pieci Lielbritānijas paveida Covid-19 infekcijas gadījumi.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iepriekš uzsvēra, ka jaunais Covid-19 variants, kas ir konstatēts Lielbritānijā, pēc slimības smaguma norises neatšķiras no esošā, bet tā atšķirība ir augstāks lipīgums, proti, jaunais Covid-19 paveids nav bīstamāks par esošo.

Ņemot vērā ziņas par jaunu Covid-19 paveidu, Latvija, līdzīgi kā citas Eiropas valstis, bija aizliegusi pasažieru pārvadājumus uz Lielbritāniju no 21.decembra līdz 1.janvārim. Tagad nolūkā mazināt jauno koronavīrusu celmu izplatīšanās risku visiem, kas atgriežas no Apvienotās Karalistes un Dienvidāfrikas Republikas (DĀR), ir stingri jāievēro desmit dienu pašizolācijas prasības un jāveic Covid-19 tests pēc ierašanās Latvijā un pašizolācijas perioda beigās, proti, devītajā dienā.

SPKC iepriekš vēstīja, ka atsevišķi gadījumi saistībā ar Covid-19 mutāciju atklāti arī Dānijā, Nīderlandē, Islandē un Austrālijā.

Ir pierādīts, ka jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 variants izveidojies dažādu mutāciju rezultātā, iepriekš norādīja SPKC pārstāve Ilze Arāja. Vairāku pētījumu rezultāti liecinot, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja – līdz pat 70% salīdzinājumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) preses konferencē informēja, ka valdība atbalstījusi plānu par Covid-19 izplatības ierobežošanu sociālās aprūpes centros (SAC).

Plāns aptver un sistematizē jau esošo pasākumus, kā arī sniedz jaunus priekšlikumus, teica Petraviča.

Kā viens no ieviestajiem pasākumiem būs tas, ka ikvienā centrā būs jābūt kādam, kurš būs atbildīgs par epidemioloģiskās drošības ievērošanu.

Tāpat plānā ir kompensēt  individuālo līdzekļu iegādi 50% apmērā par janvāri, februāri un martu.

Petraviča arī atzīmēja, ka klientu atsaucība potēties pret Covid-19 ir liela, liecina aptaujas, ko veikusi Labklājības ministrija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas