Pavļuts cer uz vakcinēšanu pret Covid-19 ar milzīgu jaudu no marta

Lielāks vakcīnu pret Covid-19 pieplūdums Latvijā varētu būt gaidāms martā un aprīlī, kad valstij jābūt gatavai vakcinēt ar milzīgu jaudu, 14.janvāra Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma uzsvēris veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pavļuts atkārtoti atzina, ka janvārī Latvija nesaņems cerēto vakcīnu apjomu, jo abas līdz šim Eiropā apstiprinātās vakcīnas – gan Pfizer/BioNTech, gan Moderna – ir pieejamas ļoti nelielā apjomā, un šādas problēmas šomēnes esot visā Eiropā.

Politiķis ar lielām cerībām gaida 29.janvāri, kad Eiropas Zāļu aģentūra varētu atļaut sākt lietot AstraZeneca potes, tad februārī Latvija saņemtu pirmo tiešām lielo vakcīnu kravu, lai sāktu vakcinēt arī sociālās aprūpes centru iemītniekus.

Taujāts, vai tas nozīmē, ka AstraZeneca joprojām paliek galvenais pīlārs, uz kura balstīsies Latvijas vakcinēšanas plāns, Pavļuts sacīja, ka tā gluži neesot, jo kopumā Latvija ir pasūtījusi milzīgu pošu daudzumu no dažādiem ražotājiem.

Kā atzīmēja ministrs, gaidot vakcīnu ienākšanos, valstij ir jākāpina vakcinēšanas jaudas.

Piemēram, šobrīd potēšanas jauda esot ap 10 000 cilvēku nedēļā, kas sasniegta apstākļos, kad vakcinēšanas kabineti ir tikai slimnīcās.

Pēc Pavļuta vārdiem, vakcinēšanas jaudu vajag desmitkāršot, piesaistot procesam visus, kas var vakcinēt, tostarp var tikt piesaistīti jau iepriekš minētie vetārsti un zobārsti, vienlaikus gan gādājot par drošības prasību ievērošanu.

Runājot par to, vai starp pirmajiem vakcinējamajiem būtu jāiekļauj arī politiķi, Pavļuts uzsvēra, ka ir gatavs potēties kaut šodien, tomēr viņš uzskata, ka valdības locekļus nevajadzētu vakcinēt pret Covid-19 pirms valsts ir saņēmusi pirmās lielās vakcīnu kravas un sākusi mazāk aizsargāto cilvēku grupu vakcinēšanu, attiecīgi pie šī jautājuma varētu atgriezties februārī vai martā.

Lasiet arī: ZVA saņemti atsevišķi ziņojumi par Covid-19 vakcīnu blaknēm

Ministrs lūgs valdībai vēl divas nedēļas, lai uzlabotu potēšanas plānu, lai tajā skaidrāk iezīmētu, kā vakcīnas nogādāt līdz cilvēkiem, piemēram, ar mobilajiem izbraukuma punktiem. Savukārt Nacionālie bruņotie spēki pārņemšot potēšanas pret Covid-19 loģistiku, kas notiekot pēc Pavļuta lūguma un abu pušu sarunas par to, kādu atbalstu aizsardzības resors var dot VM.

Pavļuts informēja, ka piektdien, 15.janvārī, viņam un veselības nozares pārstāvjiem paredzētas sarunas ar IT un loģistikas jomas speciālistiem, kurās tiks pārrunāti vakcinēšanas organizatoriskie jautājumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!