Pavļuts: Divās slimnīcās izsludinātais ārkārtas stāvoklis neatspoguļo kopējo situāciju sistēmā

Rīgas Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) un Daugavpils reģionālajā slimnīcā Covid-19 pacientu pieauguma dēļ izsludinātais ārkārtas stāvoklis neatspoguļo kopējo situāciju sistēmā, 7.septembra valdības sēdē uzsvēra veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Šonedēļ Covid-19 pacienti tiek uzņemti jau sešās slimnīcās – RAKUS, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī slimnīcās Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā.

«Vakardienas [6.septembra] satraucošās ziņas par divu slimnīcu vietējo ārkārtas stāvokli neatspoguļo kopējo situāciju sistēmā. Sistēma pielāgojas, un mēs būsim gatavi uzņemt arvien lielāku hospitalizēto Covid-19 pacientu skaitu,» sacīja Pavļuts.

Viņš stāstīja, ka Daugavpils slimnīcā noslodze ir lielāka nekā caurmērā, un ārkārtas situācijas izsludināšana galvenokārt saistīta ar nepieciešamību nodrošināt paaugstinātu epidemioloģisko režīmu slimnīcā, ņemot vērā, ka pacientu skaits ir liels.

Stacionēto Covid-19 pacientu skaits aizvadītajā nedēļā pieaudzis par 58%. Būtiski augusi arī intensīvās terapijas gultasvietu noslodze.

Strauji pieaugošā Covid-19 pacientu skaita dēļ Daugavpils reģionālā slimnīca un RAKUS jau ir izsludinājušas ārkārtas stāvokli. Ārsti uzsver, ka patlaban stacionētie 194 pacienti iezīmē nākamā vīrusa viļņa sākumu.

Vēl par šo tematu: Strauji aug to Covid-19 pacientu skaits, kuri piepilda slimnīcu gultas

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas