Pavļuts gūst visas koalīcijas atbalstu kļūšanai par veselības ministru

Veselības ministra amatam virzītajam Saeimas deputātam Danielam Pavļutam (AP) ir visu koalīcijas partiju atbalsts.

Partiju apvienības Attīstībai/Par! Saeimas frakcijas vadītāju Pavļutu veselības ministra amatā gatavi atbalstīt visi pieci koalīcijā pārstāvētie politiskie spēki.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) mikroblogošanas vietnē Twitter pavēstīja, ka viņš jau šodien virza Pavļuta kandidatūru uz Saeimu apstiprināšanai veselības ministra amatā.

«Attīstībai/Par! kandidāts saņēmis manu un visu valdību veidojošo partiju atbalstu,» piebilda premjers.

Partiju apvienības Jaunā vienotība līderis Arvils Ašeradens augstu vērtē to, ka partiju apvienība Attīstībai/Par! izvirzījusi, tās ieskatā, «jaudīgāko vai vienu no jaudīgākajiem» politiskā spēka pārstāvjiem. «Tas liecina par to, ka Attīstībai/Par! esošo situāciju vērtē ļoti nopietni,» pārliecināts Ašeradens.

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars uzsvēra, ka par Pavļuta personību un kolēģi kā frakcijas vadītāju viņš var teikt tikai labus vārdus, piebilstot, ka, ņemot vērā, ka veselības ministra amats atbilstoši koalīcijas vienošanās dokumentam ir Attīstībai/Par! atbildība, viņš neredz iemeslus nepiekrist Pavļuta ievēlēšanai ministra amatā.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes loceklis Krišjānis Feldmans akcentēja, ka

pašlaik ir ļoti svarīga ātra un izšķirīga rīcība, tāpēc JKP gatava jau tuvākajā laikā balsot jau jauno veselības ministra amata kandidātu.

Turklāt uzticību Pavļutam kā iespējamajam nākamajam ministram rada tas, kas viņš jau ir bijis ministrs, turklāt strādājis vienā valdībā ar JKP līderi Jāni Bordānu. Deputāts uzskata, ka ir apsveicami, ka atbildību šajā situācijā uzņēmās un piekrita kļūt par ministru tieši partijas līderis.

Pavļutu amatā atbalstīs arī partija KPV LV, aģentūrai LETA apliecināja partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs Ēriks Pucens, piebilstot, ka Attīstībai/Par! ir tiesīga izvirzīt savu kandidātu un tai būs jāuzņemas visa atbildība par šādu lēmumu.

Savukārt Attīstībai/Par! Saeimas frakcija šorīt piekrita tās sastāvā esošās partijas Kustība «Par!»‘ lēmumam ministra amatam virzīt Pavļutu.

Šodien plkst. 15.00 plānota valdību veidojošo partiju sanāksme, kurā tiks spriests par jauna veselības ministra ievēlēšanu. Nav izslēgts, ka minētais jautājums Saeimā varētu nonākt jau šodien vai rīt.

Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien ir parakstījis rīkojumu par veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) atbrīvošanu no amata un Ministru prezidenta biedra, aizsardzības ministra, Arta Pabrika (AP) iecelšanu par veselības ministra pienākumu izpildītāju uz laiku, kamēr Saeimā tiks apstiprināts jauns veselības ministrs.

Vēl par šo tematu: Kariņš par veselības ministra pienākumu izpildītāju ieceļ Pabriku

Attīstībai/Par! Saeimas frakcija šodien pieņēma lēmumu par tās priekšsēdētāja Pavļuta virzīšanu veselības ministra amatam.

Pavļuta būtiskākā prioritāte veselības ministra darbā būšot panākt visas valdības atbalstu un visas sabiedrības līdzdalību vakcinācijas īstenošanā. Pavļuts tuvākajā laikā tiksies ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, sociālajiem partneriem un mediķu organizācijām, lai apstiprinātu nemainīgu veselības politikas kursu un turpinātu kopīgu darbu.

Pavļuts savulaik jau ir strādājis Ministru kabinetā – 2011.gadā viņš ieņēma ekonomikas ministra amatu Valda Dombrovska (JV) valdībā,

bet 2013.gadā kļuvis arī par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumu izpildītāju. Ministra amatu Pavļuts zaudēja 2013.gada decembrī, Dombrovskim pēc Maxima traģēdijas atkāpjoties no premjera amata.

2014.gadā Pavļuts kļuva par Reformu partijas biedru, bet vēlāk – par tās valdes locekli. Savukārt 2017.gadā bijis viens no politiskās partijas Kustība «Par!» dibinātājiem, kļūstot arī par šī politiskā spēka priekšsēdētāju. 2018.gadā politiķis kandidējis 13.Saeimas vēlēšanās no Attīstībai/Par! saraksta un tika ievēlēts parlamentā.

Saskaņā ar aģentūras LETA arhīvu, Pavļuts 2007.gadā absolvējis Hārvarda universitātes Kenedija Valdības skolu, saņemot sabiedrības vadības maģistra grādu ar specializāciju vadībā. No 2003. līdz 2006.gadam Pavļuts ir bijis Kultūras ministrijas Valsts sekretārs, bet 2008.–2010.gadā bijis Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis un stratēģijas direktors.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas