Pavļuts: Latvijai pagaidām nepiegādās papildu AstraZeneca vakcīnu devas

Ņemot vērā zemo pieprasījumu pēc ražotāja AstraZeneca vakcīnām pret Covid-19, Latvijai pagaidām netiks piegādātas papildu šī ražotāja potes, žurnālistiem atklāja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Līdz ar to vismaz turpmākas devas paliks «Eiropas līmenī», sacīja ministrs.

Līdzīgi arī ražotāja Pfizer/BioNTech gadījumā esot nolemts, ka sakarā ar izveidojušos uzkrājumu tās šobrīd Latvijai nepiegādās, taču plānots, ka piegādes atsāksies tuvāk ceturkšņa beigām. Šāda pieeja piekopta, jo tādā gadījumā vakcīnu devām būs ilgāks derīguma termiņš, skaidroja politiķis.

Lasiet arī: Iedzīvotāju «uzvedības maiņa», darbinieku atlaišana un iebildumi pret to – vakcinēšana pret Covid-19

Trešdien valdība arī tika iepazīstināta ar Veselības ministrijas lēmumu pieteikties vakcīnu apjomam, kas ir obligāti noteikts saistībās ar Eiropas Komisiju (EK). «Mēs informējām valdību par to, ka EK piedāvājusi paust nostāju par vakcīnu iegādi no tiem ražotājiem, kuriem iepriekš pieteicāmies, bet kuru vakcīnas vēl nav apstiprinātas,» klāstīja Pavļuts, pieminot divus no šiem ražotājiem – Novavax un Sanofi.

Šajā gadījumā valdībai esot rekomendēts uzņemties papildu izvēlēs apjomus tikai no Novavax.

Jau ziņots, ka 6.jūlijā valdībā nolemts ziedot 165 600 AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19 devas Gruzijai, Moldovai, Melnkalnei, Kenijai un Albānijai, informē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas