Pavļuts: Patlaban vēl nav pamata celt trauksmi saistībā ar pieaugošo kovida saslimstības līmeni

Patlaban vēl nav pamata celt trauksmi saistībā ar pieaugošo Covid-19 saslimstības līmeni, sacījis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pēdējās nedēļās novērojams strauji pieaugošs Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits. Vairāki eksperti pauda, ka pagaidām satraukumam nav pamata – tuvākajā laikā nav gaidāms ievērojams kovida stacionēšanas un mirstības pieaugums. Turklāt pieaugums esot saistāms ar atceltajiem ierobežojumiem, iedzīvotāju vēlmi apmeklēt pasākumus un garajām Jāņu svētku brīvdienām.

Veselības ministrs norādīja, ka ir novērojams Covid-19 saslimšanas gadījumu pieaugums, taču Veselības ministrijas (VM) speciālistu ieskatā

pagaidām vēl nav pamata pastiprināt esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus vai celt īpašu trauksmi.

«Mēs redzam, ka pēc svētkiem pieaugusi saslimstība. Es domāju, ka daudzi no mums ikdienā jūt un dzird no draugiem, paziņām, soctīkliem par to, ka cilvēki saslimst, bet mums aizvien ir svarīgākais, kāda ir situācija slimnīcās. Respektīvi, kāds ir Covid-19 pamatdiagnožu skaits, kas notiek ar smagajiem saslimšanas gadījumiem un mirstību, un šie rādītāji Latvijā šobrīd ir stabili,» sacīja Pavļuts.

Viņš informēja, ka VM ir izstrādājusi trīs scenārijus prognozējamajam kovida uzliesmojumam rudenī, kas atrodas saskaņošanā Finanšu ministrijā. Ministrs cer, ka tos izdosies izskatīt valdībā tuvāko nedēļu laikā.

Pēc garajām Jāņu brīvdienām jauno Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits sasniedzis 824, kas ir lielākais jaunatklāto gadījumu skaits kopš 21.aprīļa, kad tika paziņots par 1 133 saslimušajiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas