Pavļuts pauž, kad tiks ieviesti jauni ierobežojumi

Drīzumā divu nedēļu saslimstības ar Covid-19 rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju varētu sasniegt 100 gadījumu robežu, kā rezultātā stāsies spēkā jauni ierobežojumi, 17.augusta valdības sēdē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

«Mums šobrīd nav nekāda pamata uzskatīt, ka Latvijā saslimstība nepieaugs. Ir visi iemesli domāt, ka saslimstība turpinās augt. Pie šiem esošajiem apstākļiem, ja būtiski nemainās situācija vai drošības pasākumu politika, tad, visticamāk, skaitli 100 mēs sasniegsim tuvāko divu vai vienas nedēļas laikā,» sacīja ministrs, piebilstot, ka tādā gadījumā būs pamats ieviest jaunus ierobežojumus, taču neminot konkrēti kādus.

Šobrīd, atbilstoši valdības iepriekšējiem lēmumiem, sasniedzot konkrētu saslimstības līmeni, piemēram, 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju divu nedēļu laikā, ierobežojumi stāsies spēkā automātiski. Šādu kārtību Ministru kabinets pieņēma 22.jūnijā.

Veselības ministrija līdz šim nav sniegusi informāciju par to, kādi ierobežojumi varētu stāties spēkā šādā gadījumā.

Lasiet arī: Zviedrijā skolotāji aicina vakcinēt bērnus pret Covid-19

Kā ziņots, atbilstoši šo grozījumu anotācijā paustajam, situācijā, kad būtu jāatgriežas pie pasākumiem, kas noteikti augsta Covid-19 izplatības riska apstākļos, Slimību profilakses un kontroles centrs informāciju publicēs oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis un nosacījumi automātiski stāsies spēkā pēc trīs dienām kopš informācijas publicēšanas.

Toreiz Veselības ministrija skaidroja, ka drošības pasākumi būtu jāatjauno, saslimstībai pārsniedzot 120 gadījumus. Tāpat ministrijas ieskatā jāņem vērā, ka arī konstatējot saslimstības pieaugumu par 20%, pastāvētu augsts risks straujai Covid-19 izplatībai, un būtu nepieciešams lemt par papildus pasākumu ieviešanu.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas